Wpis z mikrobloga

@hepat może za dużą próbujesz? Nie wygląda jakby były omknięte. Jeśli nic nie pasuje to są specjalne nasadki do takich śrub lub możesz próbować różnymi sposobami w zależności jakie masz narzędzia. Możesz spróbować nabić nasadkę 12 kątną. Ewentualnie coś przyspawać. To nie powinno być bardzo mocno dokręcone. Gdybyś spawał to pamiętaj o odłączeniu akumulatora.
  • Odpowiedz
@hepat Tu podgrzanie nie bedzir dobrym pomysłem. Nagrzewa się powierzchnię, w którą śruba jest wkręcona. Dobrze rozumiem, że chodzi o te dwie śruby trzymające ten czarny uchwyt do poduszki? Te śruby są wkręcone w skrzynie, więc na pewno nie trzeba tego grzać. Kup dobre nasadki do odkręcania obrobionych śrub lub nabij nasadkę 12 kątną. Spróbuj też inna nasadką, jeśli posiadasz taki sam rozmiar.
  • Odpowiedz
  • 0
@BeatsByDre: właśnie pierwszą śrubę wykręciłem nasadką 12 kotną , tyle że przed przypadek zrobiłem to pod kątem i później śruba mi się zaklinowała w nasadce :D później poszedłem do sklepu po nasadkę 6 Kątną ale ta zeskakuje , nie klinuje się na śrubie , a sam łepek jest krótki przez co kiepsko osiada w nasadce.
hepat - @BeatsByDre: właśnie pierwszą śrubę wykręciłem nasadką 12 kotną , tyle że prz...

źródło: srubia

Pobierz
  • Odpowiedz
@hepat jeśli masz na pewno dobry rozmiar nasadki to spróbuj parę razy uderzyć w łeb śruby mocno młotkiem. Ale tak z wyczuciem, żeby dziury w skrzyni nie zrobić i wtedy może nasadka da radę i powinno ją ruszyć.
  • Odpowiedz
@hepat: klucz płaski oczkowy + młotek i musi puścić. Jedną ręką ciągniesz na maxa, a drugą walisz młotkiem i gotowe. Możesz bić w koniec klucza, albo w oczko. U mnie zawsze puszcza.
  • Odpowiedz
@up
#!$%@? śruba co nie idzie 6kątem ma pójść 12? zakładając że op dobry rozmiar wziął

@hepat: tu masz pana co robi takie rzeczy
te nasadki ma mac co u nas powinny być u facom/usag
tylko one kosztują majątek

w ostateczności jak masz tylko podstawowe narzędzia można próbować rzeźbić na mniejszy rozmiar/szczypce morsa itd.
wpisz w yt rusty/rounded bolt removal
nowekontorly - @up
#!$%@? śruba co nie idzie 6kątem ma pójść 12? zakładając że op dob...
  • Odpowiedz