Wpis z mikrobloga

Jak #cpk może być konkurencją dla Frankfurtu niech ktoś powie. Jeszcze tak dodatkowo same Zagłębie rurhy to PKB 158 miliardów euro. To nie jest przypadek że największe lotniska powstały w Londynie czy Amsterdamie. To po prostu naturalna kolej rzeczy. A lotnisko na polu to wymysł marzycieli. To nie Dubaj to polska
Megasuper - Jak #cpk może być konkurencją dla Frankfurtu niech ktoś powie. Jeszcze ta...

źródło: temp_file7746369107027885963

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
Jak #cpk może być konkurencją dla Frankfurtu niech ktoś powie.


@Megasuper: Przecież nikt tego nie mówi. Walczysz z chochołem? Poza tym CPK projektowane jest na 34mln pasażerów a Frankfurt przed pandemią miał 70mln czyli 2x tyle.

To nie jest przypadek że największe lotniska powstały w Londynie czy Amsterdamie. To po prostu naturalna kolej rzeczy. A lotnisko na polu to wymysł marzycieli. To nie Dubaj to polska


@Megasuper: No tak, Polak
  • Odpowiedz
@Megasuper: CPK ma być punktem przesiadkowym dla Europy środkowej i wschodniej po co Czesi, Rumuni, Słowacy, Węgrzy, kraje bałtyckie mają latać do Londynu czy Monachium jak mogą do CPK, do tego CARGO całe wasze aliexpres i inne ląduje obecnie w Niemczech zamiast w PL, Demografia nie ma nic do rzeczy liczy się liczba lotów w regionie a ta się zwiększa bo Europa zachodnia jest w stagnacji jedynie rozwój jest w krajach
  • Odpowiedz
no karty są rozdane co ja poradzę xD


@Megasuper: Połóż się i płacz.

Liczba lotów na osobę rocznie, mówi to panu coś? Przeciętny Niemiec dziś lata 3x tyle co Polak, ale to się zmienia i w miare bogacenia się latamy i będziemy latać coraz więcej. Chopin zbliży się do 20mln pasażerów w ciągu najbliższych 3 lat, a my dyskutujemy czy zbudowanie Chopina 2.0 na 34mln to aby nie za dużo. Kabaret.
aei9077 - >no karty są rozdane co ja poradzę xD

@Megasuper: Połóż się i płacz.

Licz...

źródło: mp20181218

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@aei9077 więc to ma być lotnisko dla warszawiaków czy jak ? To może niech warszawa sobie wybuduje lotnisko za swoje bo ja tam nie mam zamiaru #!$%@?ć 400 km aby polecieć na Ibizę. Zakładam że sporo lokalnych lotnisk upadnie i dlatego tak pisze
  • Odpowiedz
więc to ma być lotnisko dla warszawiaków czy jak ?


@Megasuper: Napisał ci gość wyżej że to lotnisko dla Polski ale też hub dla regionu. Poza tym Chopin już nim jest jak byś nie wiedział.

To może niech warszawa sobie wybuduje lotnisko za swoje bo ja tam nie mam zamiaru #!$%@?ć 400 km aby polecieć na Ibizę


Argument w stylu, nie budujcie autostrady bo JA nie będę nią jeździł, wystarczy mi
  • Odpowiedz
zobacz se na demografię chłopie i co czeka Polskę i region za 20 lat


@Megasuper: co ciekawe, statystyki demograficzne nie są argumentem przeciwko:

- budowie mieszkań
- budowie kolei i autostrad
- budowie szkół, żlobków i przedszkoli

Ale są już argumentem przeciwko CPK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. No znam te szacunki GUSu za 20 lat. A czy ty znasz szacunki ULC ile osób będzie latać w
  • Odpowiedz
@Megasuper Przecież to według Twojej logiki KLM powinno nie istnieć bo Shiphol obsluguje ‚tylko’ 17 mln Holendrów xD

Już ze nic nie odpowiedziałeś że w chochoły walisz że dla Frankfurtu ma być konkurencja CPK. CPK dosłownie swoją niszę środkowoeuropejską ma wypełnić
  • Odpowiedz
Ale to dane za 2017. Od 2017 do 2024 tyle lat minęło, że na pewno jako Polacy latamy dużo, dużo więcej.


@bezkonta: Lata 2020-2023 to zaburzone dane przez pandemię. Chopin odbudował ruch pasażerski i obecnie jest on większy niż w 2019. W 2019 Niemcy latali na głowę prawie 3x więcej niż Polacy, wszystkie prognozy mówią o stopniowym zmniejszaniu się tej luki w miare bogacenia się Polski. Chcemy zbudować lotnisko 1,7x większe
  • Odpowiedz
nie będziemy latać coraz więcej bo linie lotnicze w nocy zaczną płacić za swoje emisję i skończy się latanie po 200zl na drugi koniec Europy


@CamusVevo: A do Ameryki, Azji, Afryki i Australii będziemy jeździć pociągami, albo pływać statkami..

Argument, który podajesz masakruje lotniska regionalne na których rozwój cisną niektórzy przeciwnicy CPK. Huby, gdzie lata się tysiące kilometrów i tak będą działać, bo żaden inny środek transportu nie jest dla nich
  • Odpowiedz
  • 0
@Megasuper wiesz jaki jest problem ostanio w Polsce? Każdy myśli że Polska jest jakaś potęga, nie mówię żyje się lepiej itp. ale jeszcze daleko nam do topki. A większość uważa że już tam jesteśmy.
  • Odpowiedz
Nie, dalej będziemy latać tylko będzie na to stać mniej osób a nie więcej


@CamusVevo: No to głupki w Austrii chyba o tym nie wiedzą, skoro rozbudowują wiedeński hub.
  • Odpowiedz
wiesz jaki jest problem ostanio w Polsce? Każdy myśli że Polska jest jakaś potęga, nie mówię żyje się lepiej itp. ale jeszcze daleko nam do topki. A większość uważa że już tam jesteśmy.


@fraciu: Ja bym powiedział, że w Polsce jest inny problem i to nie ostatnio a od lat. A jest nim mikromania i jakieś dziwne przekonanie, że zbudowanie 12 pod względem wielkości lotniska w Europie to rzekomo wyraz jakiejś
  • Odpowiedz