Wpis z mikrobloga

Siema. Mysle ostatnio o remoncie i naszla mnie myśl, ze moze fajnie byłoby zainteresować się fajnym oswietleniem. Poogladalem o tym phillips hue ale nadal do konca nie wiem, czy da sie zrobic tak jak sobie to wymyslilem:
Po pierwsze ambilight-nawet majac telewizor sony moze to odpowiednio dzialac? Jesli kupilbym tą „baze” hdmi to ambilight bedzie dzialac i w np youtube wbudowanym w telewizor i w #ps5? Co z VRR, 4k itd jesli ps5 nie bedzie podpiety bezposrednio pod telewizor?
Jak mialbym jeszcze inne produkty hue, np dodatkowa tasme w innej czesci pokoju to jak ona bedzie swiecic w czasie np gry?
#hue #ambilight #oswietlenie #swiatlo
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@ratollo ja mam amiblight od govee. Mam zamontowaną taką kamerkę do TV i z tyłu TV są przyklejone tasmy LED. Kamera zaczytuje obraz i wyświetla odpowiednie kolory w odpowiednich miejscach. Działa to na każdy wyświetlony obraz na TV. Super sprawa, ale człowiek szybko się przyzwyczaja i nie widzi tego efektu wow jak za pierwszym użyciem.
  • Odpowiedz
  • 0
@BakaPL wlasnie tez sie zastanawiam nad govee! Mozna to wygodnie rozbudowac o dodatkowe lampki wolnostojace? I jak przy graniu na konsoli? Nie ma opoznien? Niewiele filmikow na toutube jest z graniem
  • Odpowiedz
  • 1
@ratollo niema o dziwo opóźnień. W grach też to wygląda rewelacyjnie i system nadąża. Z tego co wiem to Govee jest kompatybilne ze wszystkimi swoimi sprzętami więc możesz śmiało to wszystko połączyć. Amiblight i TV + jakieś dodatkowe światła w pokoju. Jedno może reagować na dźwięk, albo oba mogą być rozszerzeniem Amiblight (to do dokładnego sprawdzenia bo kiedyś tą opcję wiedziałem. Ja mam tylko Amiblight od Govee.
  • Odpowiedz
@ratollo: Jeżeli Ambilight od Philipsa nie ma z tej bazy wyjścia na HDMI 2.1 (a na 99% nie ma) to możesz wtedy zapomnieć o VRR.

Ja podobnie jak Baka mam podświetlenie od Govee i działa ono bardzo dobrze, bo świetnie to bym nie powiedział. To czyta obraz z kamery to źródło jest nieistotne to są dwa minusy:
- pierwszy to taki, że to osobno zasilane urządzenie (a nie z USB TV),
  • Odpowiedz
@ratollo: Ja mam jeszcze pierwszą wersję, bo jak kupowałem to nic innego nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam to nawet kamera średnio jest przystosowana do OLEDowych telewizorów i musiałem uprawiać trochę prowizorki, żeby się trzymała
  • Odpowiedz