Wpis z mikrobloga

Siema Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami i wskazówkami z podróży po Kubie. Przedstawiam najważniejsze informacje, które warto znać przed podróżą na największą wyspę Karaibów. Od praktycznych porad dotyczących wizy i dokumentów, po wskazówki dotyczące pieniędzy, pogody, noclegów, internetu, bezpieczeństwa, prezentów - wszystko, co pomoże w pełni cieszyć się tym niezwykłym miejscem.

Zapraszam do znaleziska

Czy planujesz wyjazd na Kubę?

Jeśli kochasz podróże i szukasz inspiracji do wyjazdów, to zapraszam do obserwowania mojego konta oraz hasztagu #podrozebezosci.

#kuba #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #karaiby #historia #przyroda #podrozebezosci #turystyka #kultura #ameryka
podrozebezosci - Siema Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami ...

źródło: Kopia Copy of Malta-12

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@bylymylypyly: ok przeczytałem i trochę mało informacji.
Przydałoby się trochę informacji odnośnie cen, jak tam wygląda sytuacja z jedzeniem ( oglądałem vlog casha i były problemy ze znalezieniem jedzenia).
Czym lepiej się tam poruszać? Jak to cenowo wygląda.
Gdzie lepiej wybrać nocleg- a hotel czy casa particulaes. Różnice i ceny.
  • Odpowiedz
@bylymylypyly: w Havanie masz jedzenie dla turystów pod korek i wszystkiego jest pod dostatkiem, podczas gdy normalni Kubańczycy prawie głodują. Byłem w lutym, mogę polecić parę knajpeczek.

Co do noclegu - polecam wziąć parę dni w airbnb, po czym dogadać się na miejscu za o wiele niższą cenę. Mi się udało zbić nocleg za 6 osób za cenę 400 dolarów na tydzień. U właściciela też najlepiej wymieniać walutę - ceny jak
  • Odpowiedz
@sciemka7: ja akurat mam jeszcze starą wizę, ale znajomi już lecą na ESTA, a jeden z nich ma amerykański paszport.
To nie ciekawie, że robią problemy z wjazdem...
Poszukam info ma ten temat. Dzięki
  • Odpowiedz
@bylymylypyly: poczytaj za wczasu, tlumaczenie sie CBP oficerowi gdzie wiesz, ze masz za chwile kolejny samolot nie jest komfortowa sytuacja bo emocje potem biora gore. Niecaly rok temu DHS wprowadzil zmiany i jezeli odwiedziles Kube po 12 stycznia 2021 nie uzyskasz ESTY, a istniejaca moze byc cofnieta. Stara wiza? Jaka? Sprawdz czy nie potrzebujesz takze ESTY bo np przy L1 tylko wpuszczaja z waznym I129, ktory pozwala na wjazd iprace w
  • Odpowiedz