Wpis z mikrobloga

Jestem już ponad 15 lat na wykopie (głównie przeglądałem, raczej mało się udzielałem) i nie wiem czy 15-lat poziom był wyższy czy ja byłem głupszy. Sekcja komentarzy na głównej (głownie, choć mirko też nie jest bez winy) , to jest niestety ale poziom człowieka o ograniczonych zdolnościach intelektualnych. Już nawet nie mówię o tym, że ktoś wstawi komentarz który udowadnia, że nie zapoznał się ze znaleziskiem który komentuje, ale 90% komentarzy jest tak generyczna jakby pisał je bot. Widząc tytuł znaleziska już wiem jakie będą pod nim komentarze.

#wykop #mirkoblog
  • 30
  • Odpowiedz
@gadsh: po prostu kiedyś na wykopie siedziały kuce i Korwinisci. Oczywiście mieli oni swoje wady ale jednak w dyskusji królowała logika i fakty. Obecnie większość użytkowników w dyskusji przelewa tutaj swoją nienawiść do jakiejś grupy społecznej a rzeczowa dyskusja umarła.
  • Odpowiedz
@gadsh: sytuacja z wczoraj, typ dodaje znalezisko z artykułem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lotnisko-Chopina-w-Warszawie-zostanie-rozbudowane-Wladze-PPL-oglosily-decyzje-8737831.html

https://wykop.pl/link/7429257/cpk-oficjalnie-uwalony-lotnisko-chopina-w-warszawie-zostanie-rozbudowane

Jako tytuł podaje:

CPK oficjalnie uwalony - Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie rozbudowane


Znalezisko wbija się z płomieniem na główną, zwróć uwagę na pierwsze komentarze, dodawane jakby generycznie, z jakiegoś szablonu - Tusk Niemiec, rząd zły, hue hue sami chcieliście, no uśmiechnijcie się, czemu się nie uśmiechacie itp. itd.(oczywiście są też wysoko wyplusowane). Zabrakło chyba tylko wspomnienia o pizzy z
  • Odpowiedz
@gadsh: Tacy po prostu są ludzie, widocznie masz społeczeństwo za mądrzejsze niż jest w rzeczywistości. Pod anonimowym nickiem każdy #!$%@? co mu ślina na język przyniesie, kiedyś ludzie nie czuli aż takiej swobody w byciu ekspertami w każdym temacie. No i jak wykop startował to był chyba bardziej hermetyczny i skupiał ludzi którzy interesowali się danym tematem a teraz ludzie siedza na wykopie by siedzieć na wykopie i komentują wszystko jak
  • Odpowiedz
i nie wiem czy 15-lat poziom był wyższy czy ja byłem głupszy


@gadsh: pewno że był wyższy - 15 lat temu nei było lewactwa a królował nam Korwin.
  • Odpowiedz
@gadsh: bo piszą je ludzie co pracują jako boty do sterowania nastrojami społeczeństwa, mamy czasy AI. Ruscy mają całe farmy takich trolli. Masz 2 takich trolli, reszta pożytecznych idiotów podłapie temat i idzie fala spiehdolenia.
  • Odpowiedz
@gadsh: też mam tutaj konto dosyć długo i trudno się nie zgodzić. Kiedyś wykop to było niszowe miejsce do dzielenia się ciekawymi informacjami i dyskusji, nieznane szerzej ani zwykłym użytkownikom internetu a już tym bardziej mediom które nie robiły sobie tutaj tuby propagandowej. Owszem, dalej były polityczne wojenki, przegrywy itp itd ale też wielu ludzi którzy dzielili się swoimi pasjami czy ciekawym życiem. Niestety popularność zrobiła swoje i o ile kiedyś
  • Odpowiedz