Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #klimatyzacja Chciałem sobie uzupełnić przed majówką czynnik klimy po zimie bo nie chłodzi. Kupiłem na szybko zestaw R1234yf na allegro bo nigdzie nie mieli terminów i dopiero teraz zauważyłem ze to jest zamiennik tego gazu. Czy będzie problem z późniejszym serwisowaniem klimy jak to sobie zaaplikuję i czy ktos bedzie strzelac z dupy ze w systemie jest mieszanina gazów?
  • 18
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: w warsztacie później maszyna nie puści procesu bo robi analizę czynnika przed jego odessaniem więc zapłacisz za odessanie i płukanie czyli ze trzy razy tyle co zwykle. Lepiej było napełnić propan butan a później to puścić w powietrze
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: nie spotkałem się jeszcze z maszyną, która robi analizę czynnika, jak napełnisz tym, to nikt oprócz Ciebie nie będzie wiedział, że coś innego tam jest. A już w ogóle mówienie, że będziesz musiał coś dodatkowo płacić, to śmiech na sali
  • Odpowiedz
@bidzej: Norma przewiduje 10% ubytku rocznie. Zasada działania ta sama co w lodówce ale warunki pracy zupełnie odmienne. Od temperatur wibracji czy nie tylko sztywnych przewodów. Więc i owszem. Dobija się klime raz na dwa lata
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: protip: klimę, jak wszystkie inne rzeczy, serwisuje się na bieżąco regularnie, a nie jak się zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

A teraz będziesz się bawił w dobijanie na podwórku, może się uda, a może nie. A za pół roku zdziwko, że czterocyfrowa suma do wyłożenia na naprawę... Weź przynajmniej po majówce jedź z tym do warsztatu.
  • Odpowiedz