Wpis z mikrobloga

Witam. Problem mam z lekką potliwością, ale bardziej z przykrym zapachem pod pachami. Myje się nawet 4 razy dziennie pachy. Używam fryzjera tu z Nivea, ale jak ubiorę T-Shirt to taki zapach nieprzyjemny mam. Jak temu poradzić?
#modameska
  • 22
  • Odpowiedz
@Kalka301 Możesz spróbować jakiegoś blokera w ostateczności - ale niezbyt zdrowy jest, ale działa. Miejscowo. Ja używałam przez jedno lato na pachy, to się wtedy bardzo na plecach pociłam, bo organizm gdzieś musiał nadrobić. Ale pot z pleców tak nie śmierdzi, jak spod pach, więc na plus
  • Odpowiedz
@Kalka301: Może za dużo "antyprespirantów"? Ich działanie nie jest do końca dobre dla organizmu (organizm powinien się pocić) - a nieprzyjemny zapach może być spowodowany podrażnieniem albo stanem zapalnym w gruczołach potowych - a nie samym poceniem się jako takim. Sugeruję wizytę u dermatologa a nie napier...anie kolejną chemią bez zastanowienia.
  • Odpowiedz
@Kalka301: spróbuj użyć ałunu - u mnie bardzo dobre efekty jeżeli chodzi o zapach potu (bo jako antyperspirant jest taki sobie, więc jak muszę się nie spocić to dodatkowo bloker leci).
  • Odpowiedz