Wpis z mikrobloga

Muszę uzyskać Internet w lokacji niedaleko domu ok 20-30m. Nie mam możliwości podciągnięcia przewodu. Czy radiolinia z linku będzie dobra? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy ona sama w sobie ma AP wifi i czy odbiornik rozsieje sygnał wokół czy trzeba go jeszcze podłączyć do jakiegoś routera? Może polecicie coś innego w małych (bardzo małych) pieniądzach? Prędkość mało istotna. To ma od czasu do czasu przesyłać malutkie paczki danych.

#siecikomputerowe #wifi #radiolinia
  • 5
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: Jakiś wynalazek, zamiast tego szukałbym nawet używanych ubnt m2 czy nawet jeszcze starsze ubnt ns2l. Na końcu mostu masz ethernet, czyli jak chcesz tam wifi to wpinasz kolejny AP. Ale na tę odległość to na 100% starczy 1 sztuka ustawiona jako zwykły AP zainstalowana gdzieś na zewnątrz i skierowana tam gdzie chcesz aby było wifi.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: czyli te radiolinie emitują "normalny sygnał wifi" tylko bardziej kierunkowo i z większą mocą? Czy też są bardziej czułe, że odbiorą sygnał od "normalnego" urządzenia, że proponujesz tylko takie jedno po stronie nadajnika?
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: O tych konkretnie urządzeniach nic nie wiem czy tam producent przypadkiem nie dodał czegoś swojego do protokołu 802.11 i czy dał ewentualnie opcję wyłączenia tego, bo jak nie to wtedy już nic innego niż drugie takie urządzenie się do takiej sieci nie połączy. W urządzeniach które podałem są takie udziwnienia - nazywa się to tam airmax ale można wyłączyć. Tak antena w tych urządzeniach ma około 8 dBi zysku, a
  • Odpowiedz
  • 1
@mgr_rybak ja ostatnio kupiłem loco M5, 2 sztuki, 2 zasilacze łącznie 200zl, szukaj po aukcjach na allegro czy OLX, dostawcy internetu sprzedają często.
  • Odpowiedz