Wpis z mikrobloga

Od kiedy miałem jazdę próbną Teslą 3 LR w Katowicach, mega się na nią napaliłem. Ma wszystko czego szukałem (spieprzone migacze na kierownicy jakoś przeżyje, brak czujników parkowania również). Mieszkam na "osiedlu zamkniętym" w Krakowie w takich domach wielorodzinnych. Mam parking podziemny, ale ten parking jest w budynku obok (nie jest współdzielony z moim budynkiem). Administracja nie ma nic przeciwko instalacji gniazdka 3F i dała mi namiar do elektryka. Gadałem dzisiaj gościem przez tel. i całość kosztów dla mnie podsumował na około 8-12 tyś: projekt instalacji, zakup wymaganych materiałów, pociągnięcie całej instalacji pod miejsce parkingowe, robocizna. Na koniec musiałbym się tylko zgłosić do Taruona po wsadzenie licznika z taryfą G12. Ale serio... 8-12 tyś. za gniazdko 3F na miejscu parkingowym z własnym licznikiem? tyle to kosztuje?

#tesla #ev #wallbox #elektryka #motoryzacja
  • 22
  • Odpowiedz
@howks: Jak daleko trzeba prowadzić przewody? Może to jest problem.
Zapytaj innych elektryków. Może ktoś da lepszą ofertę?

Jak już prowadzisz prąd do siebie to dałbym mała rozdzielnicę budowlaną gdzie masz też gniazdko 230V to sobie odkurzacz podłączysz, a wallbox podłącz bezpośrednio kablem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yelonek: Nie wiem jak daleko trzeba prowadzić przewody. Gościu w środę ma być w mojej okolicy i wpadnie obadać miejsce parkingowe to pewnie więcej się dowiem
  • Odpowiedz
@howks: Ale 8-12 tysięcy to też spory rozrzut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj - słupek do wallboxa kosztuje minimum 1000 zł. Słupek do bramy kosztuje 150 zł. To powinno Ci wyjaśnić.
W Austrii w Graz nie chcieli mi naprawić przebitej opony, bo to Tesla, a tam się opon nie naprawia.
Pojechałem pod miasto, naprawili w 15 minut i wytrzymało kilkaset kilometrów trasy i prędkości powyżej 160 km/h.
  • Odpowiedz
@howks: ja dawałem 12k, w Krakowie, tyle że od dewelopera w nowym bloku. Ja to policzyłem bardziej jako gwarancję na to że nikt mi się do tego nie przyczepi, bo cena z kosmosu. U mnie finalnie jest tak że jedyny mam w garażu ładowarkę, prędzej czy później pewnie będzie to towar pożądany.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pr2speQ: U mnie w garażu nikt nie ma ładowarki, pierwszy mam zamiar przetrzeć ścieżkę. No ale zobaczymy jak wyjdzie, bo 8-12 tyś, to dużo za dużo
  • Odpowiedz
@howks: ostatnio czytałem o tym artykuł i gość aby ładować elektryka na podziemnym musiał wyłożyć ponad 30k z czego większość ceny stanowił kabel.

Brak czujników cofania xd. Ja w Fabii z 2001r mam fabryczne.
  • Odpowiedz
  • 1
@howks ja robiłem sam do leafa z 6 lat temu. Podciągnąłem że swojej skrzynki elektrycznej w mieszkaniu do miejsca prawie bezpośrednio pod, więc to była prosta sprawa.
Zarząd wspólnoty wyraził zgodę.
Wszyscy się dziwili, że kładę aż 5x4mm2. Właściwie to wcześniej chciałem nawet 6-10, tak na zapas.
Mialem tam z 30 czy 50m do położenia.
Materiały koło tysiaka. Elektryka wezwałem, żeby ktoś z papierami się podpisał, no i jak już byk to
  • Odpowiedz
@howks rok temu do mieszkania ciągnąłem (ale nie pod elektryka) i podobny zakres ok 30m odległości wyniosło mnie ok 6 tys. W tym kabel, projekcik, bruzdy w ścianach, szpachlowanie i odmalowanie, papiery elektryka. Chyba jeszcze coś koło 1000 doszło za zwiększenie mocy przyłącza do dystrybutora energii.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeddzik: Ja tak do 5-6 tys. max za wszystko mogę dać. Tego typa co woła 8-12 to już skreśliłem, będę szukał kogoś innego
  • Odpowiedz