Wpis z mikrobloga

Poprosiłem o pomoc kolegę aby namierzył ten sygnał, on ma dużo lepszy sprzęt niż ja, złapaliśmy rodzinę która ciągle nadaje na PMR 1 (446,00625 MHz), w sumie oni dosłownie nie wiedzieli o tym, ale ja puściłem mały sygnał jak byliśmy ich mieszkaniu i się zorientowali.

Nawet dali nam swoje babyfon, bo to mega podejrzane jest.
Czy chińczyki nas szpiegują pod domem?

Ten babyfon nadaje dosłownie na całe miasto. Aż jutro idziemy z tym na policje. Ale zbadamy to.
Może ktoś planował morderstwo? Albo napad?

https://wykop.pl/wpis/76153147/tak-z-glupoty-#!$%@?-na-pmr-1-446-00625-mhz-te

#krotkofalarstwo
  • 72
  • Odpowiedz
@aptitude: olej policję, kontaktuj się z Zaufana trzecia strona albo Niebezpiecznik. Pomogą Ci, mają na pewno kogoś kto ogarnia elektronikę i będzie można zbadać czym to urządzenie jest i czy faktycznie jest to afera. Nie idź na policję, bo oni nic nie zrobią i niczego nie udowodnisz.
  • Odpowiedz
@aptitude: w jaki sposób dokonujecie takich odsłuchów?
W latach 90 znajomy dostał telefon bezprzewodowy od rodziny z Niemiec. Jak ktoś do niego dzwonił to ludzie w okolicy słyszeli w radiu jego rozmowy. Po paru dniach podobno przyjechała policja i zarekwirowała mu telefon.
  • Odpowiedz
@breskali: Pamiętam jakiejś 20 kilka lat temu, w szkolnym kiblu na zwykłym walkie takie można było podsłuchać rozmowy telefoniczne. Wiem że w okolicach gdzie nie było linii telefonicznych ludzie mieli telefony stacjonarne bezprzewodowe.
  • Odpowiedz
@juz_usma: dużo łatwiej i taniej dla nich by bylo puszczać dane ze sprzętów elektronicznych posiadających kamerę i mikrofon przez chińskie serwery.
Oh wait... Już tak robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy chińczyki nas szpiegują pod domem?


@aptitude: nie, po prostu ci ludzie kupili jakiś baby monitor działający w paśmie PMR. Na tym może nadawać każdy, a przy okazji zrobienie nadajnika działającego na około 0,5 GHz jest proste i tanie.
To jest po prostu zwykłe radio. Jedno urządzenie trzymasz w pokoju z gówniakiem, a drugie w pokoju w którym np. pracujesz. A to, że przy okazji nadajesz wszystko co robisz w domu,
  • Odpowiedz
@end1: Mam takie w domu i właśnie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aptitude A kiedyś właśnie ktoś coś gadał na tej samej częstotliwości bo zostawiliśmy włączone i nagle było słychać HALO HALO - z tym, że nasz dzieciak miał wtedy jakieś 5-6 miesięcy i nie mówił jeszcze, więc trochę byliśmy zdziwieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale zasięg 3km to trochę przesadzone raczej (z
  • Odpowiedz