Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem

Mireczki, planuję robić małą płytę fundamentową pod domek letniskowy, ale mam problematyczną drogę gruntową - jakieś 800m niepewnego po opadach odcinka, grucha z betonem prawdopodobnie do mnie nie dojedzie. Za to dowieźć worki i betoniarkę bez problemu.

Na ile realne jest samodzielne urobienie tych 7m^3 betonu w betoniarce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
ludzi #!$%@? najmij a nie drogę od razu będziesz robił ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@zimowyporanek: Najadłem ekipę do płyty i powiedzieli mi właśnie że bez dojazdu dla gruchy tego nie zrobią. Dlatego pytam tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po co płytę pod taki domek?


@programista15cm: Bo mam
  • Odpowiedz
No bez problemu z przywiezieniem, mam traktor i przyczepę to pojadę kilka razy, ale grucha już nie dojedzie. Bardziej się martwię o tempo wiązania betonu przy laniu na raty.


@PfefferWerfer: No i po problemie, zapłać za postój gruszki i dowoź beton przyczepą.
  • Odpowiedz
ale jak wysoki? Ja mam 60cm i nie trzeba plyt pod male domki. Ile ten twój domek ma 50m2 zabudowy i piętro?


@programista15cm: W tym roku to było z 30-40cm po mokrej wiośnie.

Domek 35m^2 i piętro. W projekcie generycznym miałem fundament ale wycena ekipy za klasyczny fundament była większa niż za płytę, a w płycie od razu w cenie miałem ocieplenie i brak problemów z wilgocią podciąganą po ścianach fundamentowych.
  • Odpowiedz
Ostatecznie zostaje Ci wynająć droge w sensie wypożyczyć plyty lub inne rozwiązanie przenośne


@programista15cm: Płyty betonowe to #!$%@? sprawa. 10 PLN/m^2 miesięcznie, na takiej drodze 100mb masz 300m^2 to już 3000 PLN miesięcznie za wynajem drogi. Dodatkowo transport (na tira wejdzie z 50m^2 więc 500-1000 PLN za każdy kurs a będzie ich z 5. No i jeszcze traktor z tirem albo inna koparka, równanie terenu przed ułożeniem i ludzie do tego.
  • Odpowiedz
mam traktor i przyczepę to pojadę kilka razy


@PfefferWerfer: możesz z gruchy lać beton w jakaś kastę lub wyścielić plandekami przyczepę i wozić po 1 kubiku. Celuj w chłodniejszą pogodę, bo taki B25 po 2h zaczyna tężeć.
Na wielu budowach robi się podobny numer, są nawet dedykowane wozidła lub bierze się bobcaty.
  • Odpowiedz