Wpis z mikrobloga

Siema!

"Cykl natury", olej na panelu MDF, 60x40cm.

Nie wiem, kurde, chodził za mną traktor. Chciałem namalować traktor. ;)

Jako fan m.in młodo-polskiego malarstwa z przełomu XIX i XX wieku również ulegam czasem "chłopomanii".
No, bez kontekstów politycznych i tak dalej, po prostu lubię takie wiejskie tematy w obrazach.

Jest jednak pewien problem, a nawet kilka: ludzie już sie tak nie ubierają i nie zachowują jak w cholernym 1884. Chyba, że jakieś skansenowe imprezy lub rekonstrukcje.
Chełmoński, Wyczółkowski, Gierymscy uwieczniali rzeczywistość sobie współczesną. Mądrzejszym rozwiązaniem byłoby zatem robienie tego samego: zamiast orki koniem, to namalować traktor, ciągnik, kombajn.
Furmanki jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Może kiedyś namaluję furmankę.

#gascoignemaluje - obserwuj albo dej na czarną, jak tam wolisz!
#tworczoscwlasna #malarstwo #malujzwykopem #rysujzwykopem
gascoigne - Siema!

"Cykl natury", olej na panelu MDF, 60x40cm.

Nie wiem, kurde, cho...

źródło: 24.05 traktor

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@gascoigne: I bardzo dobrze, dlaczego współczesne malarstwo nie miałoby uwieczniać zdobyczy techniki? Na przykład @Inevera w wyzwaniu o temacie "Gry komputerowe" wykorzystała poświatę od monitora, tworząc niesamowity klimat. Kiedyś malowano tkaczy przy krosnach, prządki z kołowrotkami i teraz się tym zachwycamy, to czemu by nie traktorem?
  • Odpowiedz
dlaczego kierowca jest wysunięty za tylną oś?


@klefonafide: i dlaczego trzyma kierownicę, która nie jest do niczego przymocowana? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam pewną hipotezę: otóż traktor jest tak naprawdę urządzeniem autonomicznym, a kierowca siedzi tam dla niepoznaki. To by również tłumaczyło dziwne umiejscowienie fotela kierowcy.
  • Odpowiedz
  • 2
@jeden_na_dziesiec: @Inevera Pamiętam dobrze tamten obraz i to był chyba drugi Inevery, który mnie rozwalił. :) Czyli drugi, który widziałem. :)

Faktycznie ja nie lubię np. malować samochodów. Szlag mnie trafia gdy idę w jakieś miejsce i fajnie by było sobie strzelić fotkę dla refenencji tylko się nie da, bo w każdym kadrze kilkadziesiąt zaparkowanych pojazdów. Samochody w pejzażach, również miejskich, są jakieś takie anty-klimatyczne. Chyba, że te sitiskejpy nocne ze
  • Odpowiedz
Dobre oko, bardzo dobre pytania, tylko obawiam się, że trzeba je zaadresować tutaj CFCUSTOMERSUPPORT@CRM.JohnDeere.com ;)


Ja po prostu maluję to co widzę + nakładam swój "artystyczny" zamysł.


@gascoigne: ale na zdjęciu które wrzuciłeś, w tym JD kierowca nie siedzi za osią, tylko nad nią.

Do tego na twoim obrazie kierowca wraz z kierownicą jest przesunięty w prawo w osi poprzecznej, w zasadzie to wygląda jakby wyrastał w pasie z prawego nadkola.
  • Odpowiedz
  • 1
@BennyLava jakby się uprzeć i narysować kilka linii to bym raczej stwierdził, że kierowca ma stopy na równi z osią. Albo kolana. A doopsko już za.

Tylko ze tak serio, to jakoś mi się specjalnie nad tym problemem nie chce dyskutować. :)

Dzięki za opinię. :) Po to się wrzuca swoje prace żeby dostać informację zwrotną, także serio jestem wdzięczny. Sam bym na to nie wpadł. ;)))
  • Odpowiedz
Dzięki za opinię. :) Po to się wrzuca swoje prace żeby dostać informację zwrotną, także serio jestem wdzięczny. Sam bym na to nie wpadł. ;)))


@gascoigne: żeby nie było, to absolutnie nie było #!$%@? się, bo obraz całościowo w odbiorze jest przyjemny, Chełmoński nasunął mi się na myśl jeszcze zanim przeczytałem opis. Sam co prawda nie maluję, ale dorastałem bawiąc się między sztalugami w oparach terpentyny, także pozdro! ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@BennyLava: Bardzo mi miło.

Widzisz, nawet jeśli ktoś by się chciał #!$%@?ć do moich obrazów, to jest to trochę nietrafione. ;)
Nie dlatego, że mam ogromne ego (jakieś tam muszę mieć żeby robić takie rzeczy i pokazywać publicznie, ale nie aż takie).
Raczej dlatego, że ja mam nauczyciela i regularną, surową krytykę obrazów. No i maluję w pewnym uzgodnionym kierunku i to w nim chcę "levelować" a krytyka zakładająca inne style
  • Odpowiedz