Wpis z mikrobloga

#ksiazki ##!$%@? #wyznaniezdupy

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/234253/black-ice

Thriller, ocena 7.9 na lubimy czytać. Wedle średniej ocen na tym portalu wydawałoby się, że to książka wybitna lub co najmniej bardzo dobra.

A jak się okazało to wybitne gówno dla nastolatek. Nawet nie dla nastolatków a dla nastolatek. Książka sprytnie skrojona i uszyta pod oczekiwania, wrażliwość i spojrzenie na świat nastolatek w wieku 13-17 lat. Mają w niej wszystko czego można oczekiwać: fascynacja chłopakami, pocałunki, 20-letni chłopcy jako wybitni specjaliści od trekkingu, kartografii i surwiwalu, dziewczyny oczekujące opieki, nierealne dialogi (faceci w żadnym wieku nie rozmawiają w taki sposób jak jest to ukazane w książce), chłopcy przewracający oczami (czy ktoś widział kiedyś chłopaka, który przewraca oczami? xD) To gest zarezerowowany dla nastolatek.
Byłem kiedyś podstępem zaproszony na film Zmierzch i schematy są identyczne.

Ja #!$%@?ę co ja czytam. Jakim cudem to gówno ma ocenę 7.9 nawet biorąc pod uwagę grupę docelową tej książki. Ale czytam nadal, bo trzeba przyznać, że autorka ma lekkość pióra a ja mam bekę z tego "thrillera" xD

Ale wiem jedno. Trzeba odebrać gówniarom możliwość wystawiania ocen na lubimyczytac, bo szmaty dają 10/10 temu co obiektywnie zasługuje co najwyżej na 4/10
  • 7
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Książka napisana przez kobietę... Jestem w stanie, po kilku stronach wyczuć, że autorem jest baba. Jakiś czas temu zacząłem czytać przypadkową książkę na moim czytniku. Jakieś scifi. Najpierw uderzył mnie wręcz dziecinny opis technologii jakiegoś kosmicznego lądownika na obcej planecie. Bzdury poplątane z wiedzą dziecka na temat inżynierii. Chwilę potem nastąpił atak kosmitów i już zapaliła mi się druga czerwona lampka. Faceci to generalnie idioci ginący całym i chmarami. Jedna
  • Odpowiedz
Nie daj się zwieść pozorom!

Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian
  • Odpowiedz
  • 0
@me33iahone: No niestety. Gdy autorem jest kobieta to jestem w stanie znieść poprawkę na kobiecą wrażliwość o ile treść jest naprawdę wciągająca. Żadnego feminizmu nie zniesę. Ale trzeba przyznać, że kobiety potrafią w reportaże np Kopińska, Aleksijewicz, Kurczach-Redlich. Fabularne też są czasm fajne, np Franksenstein Mary Shelley, choć jak czytam na wiki: "Początkowo Shelley chciała zacząć powieść od piątego rozdziału, jednak przebudowała powieść za namową męża" XDD Beka XDD Może dlatego
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: ursula le guin, margaret atwood, george elliot, harper lee, kristina sabaliauskaite, zadie smith, hanna krall, barbara seidler, donna tartt, majgull axelsson, lucy maud montgomery, tove jansson, j.k. rowling, barbara demick, magdalena grzebałkowska, pierdylion autorek kryminałów z agathą christie na czele. tematyka daleka od zakochania a lista tylko na bazie spojrzenia na półki.

masz się czego douczyć, ale może na początek rzeczywiście szajs na poziomie tego thrillera ci wystarczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cadfael: Pisałem z głowy. Żeby Cię udobruchać dodam jeszcze kilka nazwisk: Marta Abramowicz, Anna Herbich, Joanna Chmielewska, Anna Fifield, Joanna Kuciel-Frydryszak, Małgorzata Rejmer, Beata-Sabała Zielińska.

I cieszę się, że sama nazwałaś tą książkę szajsem.
  • Odpowiedz