Wpis z mikrobloga

@AvantaR: kusi mnie kupienie Filipin z przesiadką w Pekinie i potem wyjście żeby sobie pozwiedzać, ale różne historie słyszałam, no i nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@magda_em: Nie no, w sumie tylko dwie :D Ale nikt tak mnie nie wymaca jak ochrona tu na security check. To jest niezła beka, że oni pasażerów tranzytowych trzepią jak ludzi z zewnątrz. Nawet wody się nie wniesie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Konkol: Mocno ryzykowna sprawa, jeśli bardzo się na wyjście nastawiasz. Jeśli nie masz transferu tak długiego, że masz nocleg na mieście, to ponoć średnio chcą wypuszczać.
  • Odpowiedz
@AvantaR: no najlepiej im powiedzieć, że jest się w #!$%@? zmęczonym i się ma nocleg na mieście, wtedy raczej wypuszczają. Ale trzeba mieć potwierdzenie i potrafią je nawet weryfikować. Zawsze można jednak wziąć z odwołaniem tego samego dnia, tak żeby skasować w porę.

@Konkol jw
  • Odpowiedz
  • 0
@AvantaR: no najlepiej im powiedzieć, że jest się w #!$%@? zmęczonym i się ma nocleg na mieście, wtedy raczej wypuszczają. Ale trzeba mieć potwierdzenie i potrafią je nawet weryfikować. Zawsze można jednak wziąć z odwołaniem tego samego dnia, tak żeby skasować w porę.


@kishibashi: Nie no wiadomo, można kombinować. Ale po raz kolejny mam na powrocie ponad 10h i przyznam szczerze, że już dość wyjechany jestem. Ale tym razem sobie
  • Odpowiedz
@Konkol: ja tak robiłem w jedną stronę byliśmy w centrum Pekinu w druga na murze. Nie wiem jak teraz ale 5 lat temu były darmowe wizy do 24h o ile dobrze pamiętam.
Ciekawe przeżycie te wizy mozna zaobserwować komunistyczne podejście do pracy gdzie 5 patrzy i pilnuje kolejki która jest ogromna bo tylko jeden przybija pieczątki :D
  • Odpowiedz
  • 0
@libed_from_kafeteria: Problem z takimi miejscami jest taki, że u Ciebie nie trzeba było mieć noclegu, a teraz pogranicznik będzie miał zły dzień i nara. Ja teraz tak z pokojem miałem w lounge’u. Przyszedłem raz poprosić o pokój. Nie ma, mam przyjść za 2h. A jednocześnie widzę, ze inni dostają. Poszedłem znowu za niecałą godzinę i magicznie pokój dostałem (inny koleś chyba siedział).
  • Odpowiedz
  • 1
@libed_from_kafeteria: teraz transferowa wiza nawet na 72h można dostać, ale na kilka godzin nie chcą wypuszczać za bardzo. Więc jak kolega pisał – ty sobie możesz mieć swoje racje, ale na końcu życzę powodzenia w kłóceniu się z ludowym pogranicznikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AvantaR: moze cos zle wypelniasz te papiery bo tam sa rozne wizy albo masz do odlotu 4h to wiadomo ze nigdzie nie zdazysz tam zeby sie wydostac do centrum to troche czasu jednak trzeba. I po co komu nocleg jak ma przesiadkę za 8h ? MOże o porę dnia chodzi my byliśmy w dzień a nie w środku nocy.
  • Odpowiedz
@libed_from_kafeteria: sam fakt, że pogranicznik nie chce Cię wypuścić, ale jak machniesz mu rezerwacją przed nosem to wypuści, mówi wiele o tej sytuacji. Nie chodzi o to, że rezerwacja jest potrzebna, tylko że "ułatwia" sprawę. To jak w polskim urzędzie, możesz mieć rację, ale i tak wszystko zależy od urzędnika.
  • Odpowiedz