Wpis z mikrobloga

@Papudrak: nie no, jest parę rzeczy które udało im się w tamtych latach zrobić samym. Sami napadli na Finlandię, sami rozstrzelali naszych w Katyniu, sami deportowali na sybir, sami przywłaszczyli sobie rumuńskie złoto...
  • Odpowiedz
@Papudrak do tego mnostwo mundurów, ciuchow, traktorow, surowcow naturlanych a nawet miliony kilometrów drutu telefonicznego. Wojne wygral rosyjski żołnierz ale w amerykanskim mundurze, jadac amerykanska ciezarowka na amerykaniskim paliwie (bo kacapstwo nie potrafilo takiego zrobic)i strzelajac amerykanska amunicja. 10mln zabitych oraz 45k zniezczonych ruskich czolgow to mala cena za wygrana( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Papudrak: Ja to zawsze mówię, że lokomotywy, wagony klejowe, szyny, ciężarówki oraz cały sprzęt do konserwacji tego, bo tym dowieźli czołgi, armaty i ludzi na front. Dodam, ze 80% Katiusz jeździło na amerykańskich ciężarówkach, a przez pierwszy rok wojny paliwo stałe dla pocisków do nich pochodziło z USA, bo fabryka w Kijowie zajęta, a nową i tak wybudowali w oparciu o amerykański sprzęt.

Czy mogli by pokonać Niemców na wschodzie sami?
  • Odpowiedz
@Papudrak kurła kiedyś to była gospodarka wojenna - 400 tysięcy ciężarówek, 2000 lokomotyw ( ͟ʖ) a sowiet nawet siedząc w Shermanie, zagryzając amerykańską konserwę powie, że to wszystko dzięki dziadzi Stalinowi()
  • Odpowiedz
@Wadowicki_zawadiaka: O Land Lease to ja głównie znajdywałem dane pochodzących z różnych zestawień i wykazów sprzętu wojennego, niektóre z pamięci od Bączyka. O radio w czołgach to chyba nawet na rosyjskojęzycznej Wikipedii napisali. Co do szacunków na temat tego czy Niemcy by pokonały Sowietów to takich szacunków w necie jest mnóstwo. Ja się trzymam tego, że suche liczby stoją za Sowietami, a kluczowy był pierwszy miesiąc.
  • Odpowiedz