Wpis z mikrobloga

Kupiłem se akcesoria do ekspresu ze aliexpresa. Wziąłem całą portafilter nowy, bez dna, ale niestety nie pasuje do mojego ekspresu. Próbowałem dokonać modyfikacji ręcznej, tj zredukować grubość uszu przy pomocy szlifierki kątowej, tak zwanego flexa i nawet po wykonaniu operacji dość dobrze pasował, ale podczas produkcji kawy, woda uciekała bokiem. Kolba kosztowała niecałe 30 zł więc ja wyrzuciłem, ale zachowałem sobie sitko, które w przeciwieństwie do tego co miałem puszcza kawę całą powierzchnią a nie przez małe siteczko na spodzie. Dzięki temu ekspres daje radę przepuścić drobniej zmieloną i mocniej ubitą kawę, której nie dawał rady pchnąć ze starym sitkiem.
Tak więc koniec końców warto było, bo kawa wychodzi zauważalnie lepsza. Tamper z kółkiem do nabijania sitka to mega sprawa, wygoda, szybkość przygotowania i do tego ustawiam jedna głębokość i mam zawsze taką samą kawę.

Cytując Jarka z chłopaków do wzięcia - jestem zadowolony.
#kawa
krucjan - Kupiłem se akcesoria do ekspresu ze aliexpresa. Wziąłem całą portafilter no...

źródło: temp_file6514123146453524447

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@krucjan: krótko mówiąc - przeszedłeś z sitka ciśnieniowego na normalne, teraz kawa daje opór a nie sitko. To dobra zmiana. Jak się bardziej wkręcisz to są fajne sitka "tuningowe" marki IMS. Polecam jeszcze do tej kolekcji wage oraz tamper sprężynowy z kołnierzem do równego ubijania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fotograf_warszawiak takie sprezynowe nawet najtańsze na ali to jednak sporo więcej niż to co wydałem na ten sprzet, ale też jest spoko, bo moje rozkręcić głębokość jaka chcę i też ubije zawsze tak samo, ważyć nie będę bo bez przesady, mam wagi kuchenne mógłbym ważyć jakbym chciał, na młynku też mogę ustawić kiedy się na wyłączać ale nie świruję żeby było co do grama, mam miarkę w słoiku z kawą, zawsze daje
  • Odpowiedz
@krucjan: igły zamieniłem na kubeczek do trzęsienia i efekt jest super. A najlepsze jest to że nie trzeba tego odkręcać i zakręcać. Co do bezcennej łyżki to jest fajna bo przyspiesza naukę ale można żyć bez.
  • Odpowiedz