Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam pierwszej pracy jako kierowca TIRA.
Dostałem propozycje ruszenia w EU na daleki zachód sam, bez podwójnej obsady.
Doświadczenie zerowe, jedynie podczas kursu nauki jazdy jeździłem Tandemem.

Nie byłem przekonany zbytnio (mimo, że bardzo nie chcę w podwójnej jeździć).
Czy świeżak, który nigdy nie miał doczynienia z ciągnikiem poradzi sobie sam na trasie do np. Portugalii? Wasze początki też się zaczynały samodzielnie?
#zycietruckera #bekaztransa #kierowcy
Helonzy - Cześć, szukam pierwszej pracy jako kierowca TIRA.
Dostałem propozycje rusze...

źródło: obraz_2024-05-10_210517877

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Helonzy: myślę, że przebrniesz, ale będzie bardzo ciężko i stresująco, na dodatek długa trasa więc mało okazji do treningu, najlepiej zacząć od jakiejś linii nocnej, gdzie skupiasz się głównie na jeździe i cofaniu pod rampe, bez rzeżbienia z ładunkiem czy dziwnymi miejscami załadunków tylko na logistykach i to w nocy kiedy masz dużo miejsca i czasu na nauke
  • Odpowiedz
@Helonzy: ja tak zaczynałem na zwykłej navi i z pakietem neta 500mb. Pojechałem do niemiec wiedząc tyle co z youtuba i eurotrucka. Troche się nastresujesz ale jak będziesz do wszystkiego podchodził z głową bez pośpiechu myślał o tym co robisz, a nie zdjęciach i dupeczkach ma insta to dasz radę. Pytaj o wszystko czego nie jesteś pewny, planuj sobie trase przed startem, sprawdzaj koła
  • Odpowiedz
@Helonzy: Tobie można odpowiedzieć jedno jedź już w tę trasę i nie rób w koło siebie zamieszania,nie dajesz sobie rady teraz a w trasie trzeba kierować zabezpieczać ładunek prowadzić księgowość gotować myć spać i jeść a to wszystko według tacho.Transport cię szybko zweryfikuje.
  • Odpowiedz