Wpis z mikrobloga

Elo. Jadę właśnie do Rosji - najpierw do Kaliningradu, później do Petersburga i albo wracam albo jeszcze coś. Gdyby kogoś ciekawiły opinie o rosyjskich odpowiednikach np. zachodnich restauracji czy podejściu Rosjan do Polaków (ale też przyjmę wasze propozycje na inne ciekawe kwestie), to zapraszam do mnie na ig @ pienionszki
jako tako mówię po rosyjsku, więc trochę łatwiej

#podroze #podrozujzwykopem #rosja
  • 18
  • Odpowiedz
@piotrek39: żeby nie było, ja ci źle nie życzę, w 2018 roku byłem na fajnej wycieczce w Rosji, ale podróż tam teraz to według mnie skrajna głupota
  • Odpowiedz
Elo. Jadę właśnie do Rosji - najpierw do Kaliningradu, później do Petersburga i albo wracam albo jeszcze coś.


@piotrek39: nie ma takiego miasta jak Kaliningrad. Masz na myśli Królewiec?

Gdyby kogoś ciekawiły opinie o rosyjskich odpowiednikach np. zachodnich restauracji czy podejściu Rosjan do Polaków (ale też przyjmę wasze propozycje na inne ciekawe kwestie), to zapraszam do mnie


@piotrek39: w 2019 zjeździłem całą Rosję, mogę ci odpowiedzieć na te pytania bez
  • Odpowiedz
@piotrek39:

jedziesz z "zorganizowaną wycieczką", w grupie, w sensie z jakimś biurem, organizatorem?
czy solo, ewentualnie ze znajomymi (ale nie w formie zorganizowanej)?

Ile hajsu wydałeś/wydasz?

@varres:

pytanie jak wyżej? Kto organizował wycieczkę? Ile $$ łącznie wydane?

@Instrybutor_z_Orlenu:

sam byleś czy ze znajomymi czy z jakimś biurem/ "organizatorem"? Ile taka impreza kosztowała?

Od lat marzę, żeby zobaczyć Petersburg wczesnym latem, ale po 2022 Polacy solo nie mają i nie
  • Odpowiedz
  • 0
@czlowiek_z_aspiracjami: @varres @Instrybutor_z_Orlenu trochę chyba naprawdę przesadzacie. W 2018 roku miałem problemy, bo przekroczyliśmy granicę pociągiem, ale i tak dało sie wyjechac. Zachowujecie sie tak jakby tam nie było turystów i zwykły Polak, żaden dziennikarz czy jakkolwiek istotna osoba, był niczym blondynka u Arabów. Jestem z ziomkiem Rosjaninem, ale to nie ma większego znaczenia. Zabytki mnie nie ciekawią, a po prostu zwykle życie, więc ostatnie co bym pomyslal to jechac z
  • Odpowiedz