Wpis z mikrobloga

  • 2
@neil_mccauley89 są repeatery sygnału LTE, ale chyba w Polsce prawo zabrania, a co do WiFi to poviagnij skrętkę i zwykłego accesspointa zrób, pamiętaj, że jeżeli skrętka idzie w ziemi, to musi byc w jakiejś mikrorurce czy peszlu i musi być zelowana (zewnętrzna) dodatkowo najlepiej żeby miała ekranowanie i była uziemiona poprawnie z dwóch stron.

Ewentualnie światłowód, DAC 2J bezpośrednio do ziemi, z jednej i z drugiej strony gniazdka optyczne, mediaconvertery i tyle.
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: switch do routera, kablem do garażu, a w garażu pod kabel podłączyć drugi router ¯\(ツ)/¯

Aczkolwiek to tylko rozwiąże problem wi-fi, GSM można ogarnąć w ten sposób aby przyciągnąć kabel miedziany z zewnątrz do środka i w okolicy kabla zaieg powinien być.

Pomysł druciarstwo, ale dziala ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: dla wifi system mesh. Jak masz możliwość przepchnięcia kabla eth to mesh z ethernet backhaul. Jak nie masz możliwości kabla to w domu wystawiasz za okno jedna satelitę mesh ( tp-link ma w ofercie takie przystosowane do warunków zewnętrznych) i w garażu też jakoś to wystawiasz tak żeby się 'widzialy'. To powinno pomóc z wifi. Jeśli chodzi o GSM to tak jak ktoś pisał w Polsce nie jest to legalne
  • Odpowiedz
  • 0
@neil_mccauley89 nie wiem co do końca chcesz osiągnąć i jak dobry ten internet w garażu potrzebujesz. Możesz użyć np. zewnętrznego urządzenia typu Nanostation Loco lub Mikrotika SXT2 tak żeby odbierał internet i wtedy drugim routerem w garażu sobie ten net bezprzewodowo będziesz odbierał.
  • Odpowiedz
  • 0
@neil_mccauley89 ja ostatnio kupiłem 2x nanostation loco M5 za 200zl łącznie z zasilaczami itp. Ustawiasz takie, nakierowujesz na siebie i do kilkuset metrów będziesz miał 100mbit
  • Odpowiedz