Wpis z mikrobloga

@Cyfranek: Przecież to daje 4 słowa w jednej linijce przy standardowym rozmiarze tekstu xD Czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby stworzyć czytnik w rozmiarze przynajmniej 8 cali z wysokim screen to body ratio? To byłaby prawdziwa alternatywa dla książek
  • Odpowiedz
@Cyfranek tylko ta cena, liczę na to że w przyszłości powstanie więcej takich urządzeń i cena spadnie. Teraz bardziej opłaca się niestety kupić słabszy telefon z amoled i używać z wyłączona komunikacja, wytrzyma kilka dni a i wystarczy na inny czytnik ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@wacek_1984: Ja na świecącym ekranie telefonu nie jestem w stanie dłużej czytać. A na takim ekranie jak ma Palma, mogę godzinami. Więc jeśli ktoś jeszcze do tego chce mieć bardzo mobilny czytnik, taka Palma może być odpowiedzią.
  • Odpowiedz
@Cyfranek jak dla mnie to czytnik "e-ink" to jest raczej coś co powinno mieć rozmiar [picrel] jak ramka na zdjęcia czy kompaktowy tablet. Bo to jest właśnie taki alternatywny, większy od ekranu telefonu "tafel" do czytania.

To bardziej jako ciekawostka, jak smartfony z wyświetlaczem e-ink czy czytniki z głośnikami i wyjściami audio.
wygolony_libek-97 - @Cyfranek jak dla mnie to czytnik "e-ink" to jest raczej coś co p...

źródło: u06bwddw6ym41

Pobierz
  • Odpowiedz
wysokim screen to body ratio


@Pandillero: A po co to? Rozmiar ekranu to rozmiar ekranu. Żeby dobrze trzymać czytnik (a najlepiej mieć fizyczne przyciski), muszą być ramki, zresztą i w książce po to są marginesy.
  • Odpowiedz
@Pandillero ramki w czytniku są bardzo przydatne, nie ma co przesadzać oczywiście. Mam InkPad Color i nie wyobrażam sobie żeby nie miał ramek, bo wtedy trzymając jedną ręką zasłaniałbym sobie tekst, albo przewijał strony.

Generalnie polecam, przeczytałem na tym kilkanaście komiksów i książek, na pewno na siebie zarobił, a wygoda jest niesamowita. Jak dużo czytasz, albo chcesz zacząć to jest super gadżet żeby się trochę rozpieścić.

Jedyny problem, to jest to, że
  • Odpowiedz