Wpis z mikrobloga

Cześć,

kupiłem samochód, który miał malowane tylne drzwi z jednej strony (kolor srebrny).
Gdy zacząłem zwracać na to uwagę to szczególnie pod kątem widać różnice w tych kolorach (najbardziej widoczne na zdjęciach).
Element ten wygląda jakby był dodatkowo spolerowany, ponieważ posiada po nałożeniu wosku silny "efekt lustra" w odróżnieniu od niemalowanych drzwi obok.
Czy jest możliwe że spolerowanie całego auta zniweluje w jakimś stopniu dla oka tą różnicę wizualną?

#lakiernictwo #autodetailing #lakierowanie #blacharstwo #malowa #mechanikasamochodowa
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@Darop5 cudów się nie spodziewaj. Naprawa była słabej jakości i pominięto etap cieniowania lakieru na sąsiednie elementy. Nie liczyłbym na to, że polerka to wyrówna. Zwłaszcza, że srebrny to nie jest najprostszy kolor do lakierowania. Jeśli ma być zrobione dobrze, to trzeba ponownie przelakierowac te drzwi robiąc cieniowanie na sąsiednie elementy.
  • Odpowiedz
@Darop5: Wiele to nie da. Przerabiałem temat, srebrny jest paskudny do malowania.
Najlepsze rozwiązanie, pod warunkiem ze sąsiadujące elementy są w oryginalnym lakierze, to kupić drzwi w kolor, które również są w ori lakierze i podmienić. Sprawdzisz czujnikiem lakieru. Ale nadmieniam, że ten sposób nie zawsze się udaje, a wiec jest ryzyko.
Jak coś poza drzwiami było malowane, to jak pisze @642425 malować drugi raz i cieniować
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cacyyy lakierowane były drzwi i obszar tylnego nadkola i różnica widoczna jest faktycznie tylko między drzwiami. Aczkolwiek póki nie widziałem że były te elementy malowane to nie widziałem tej różnicy. Raczej będę musiał po prostu nie zwracać na to uwagi i się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz