Wpis z mikrobloga

Słowo na niedzielę.

Odra wraca, bo foliarze, wróć, paranoicy (bo to poprawna nazwa tego schorzenia) nie zaszczepili swoich dzieci i niestety jest ich więcej niż 5% w naszym społeczeństwie. Ci sami ludzie jednak jednocześnie jeżdżą samochodem, mimo że prawdopodobieństwo śmierci wtedy w wypadku samochodowym jest kilkadziesiąt tysięcy razy większe niż ryzyko powikłań po zaszczepieniu (dowolną szczepionką) i wynosi z tego co pamiętam 1 do 120. Ba wychodzą z domu i chodzą po ulicach, mimo że ryzyko śmierci pieszego w wypadku komunikacyjnym wynosi 1 do 700. Debile, po prostu debile, inaczej tego nazwać nie można.
  • 133
  • Odpowiedz
@Nester86: ja rozwaliłem sobie w 2022 roku kolano i zachorowałem na COVID. Nigdy wcześniej nie chorowałem a jak wiadomo w 2022 przyjechały ukry. To się wszystko układa w logiczną całość
  • Odpowiedz
@Anacron: A Bierze pod uwagę, że ci niezaszczepieni, to mogą być Ukraińcy i ludność napływowa, nie słyszałem by nasi rodacy, pomijali szczepienia dzieci na obowiązkowe, szczepienia.
  • Odpowiedz
@Nester86: to również kwestia „foliarzy” i to nie jest moja opinia, tylko widać to w statystykach szczepień dzieci po 2020-2022 roku.

Pandemia, lockdowny, media społecznościowe mocno nadwyrężyły zaufanie do nauki, państwa i lekarzy. Z krajów Unii Europejskiej jesteśmy liderami nieszczepienia dzieci.

A ten sanepid to martwy przepis. W praktyce nikt tego respektuje. Nikt Cię nie wypisze, a dziecko możesz wysłać do przedszkola prywatnego. W przedszkolach publicznych jest to zresztą bardzo silna
  • Odpowiedz
@Yayra:

nie słyszałem by nasi rodacy, pomijali szczepienia dzieci na obowiązkowe, szczepienia.


To wejdź na dowolną grupę na FB dotyczącą szczepień
  • Odpowiedz
te choroby pojawiały się i wcześniej, jeszcze przed 2020


@mac_mod: Masowa imigracja z Ukrainy rozpoczęła się w 2014 roku. Przed wojną było ich w Polsce ok. 1,5 miliona.
  • Odpowiedz
  • 25
@PiotrFr w #!$%@? mnie śmieszy, że ludzie nie biorą pod uwagę, że brak szczepień u najmłodszych nie będzie oddziaływać potem na choroby w przedszkolu i szkole xD

I jeszcze ktoś mówi, że „nie słyszał” o takim czymś tymczasem wszędzie na FB, portalach z wiadomościami informacje, że rodzice mówią „stop szczepionkom” XD
  • Odpowiedz
@Wolfman91 przecież ci nawet podał, że na Ukrainie jest większy odsetek zaszczepionych dzieci. Czemu tak ciężko ogarnąć to, że dezinformacja o szczepionkach poszła silną gębą i wiele rodzin zrezygnowało ze szczepień?
  • Odpowiedz
@Anacron co ty człowieku pieprzysz za bzdury. Dzieci szczepie na wszystko co jest przebadane i dostępne od lat. Nawet w środę byłem z synem na szczepieniu. Nie zaszczepilismy się na ten śmietnik z 19 roku. Właśnie to wam mózg wypaliła ta szczepionka. A choroby i wirusy przyszły wiadomo skąd ale dla was fajnopolakow to nie dociera bo #!$%@? Rosję kosztem Polaków. Powoli zaczynacie się budzić :)
  • Odpowiedz
@Ka4az:

w #!$%@? mnie śmieszy, że ludzie nie biorą pod uwagę, że brak szczepień u najmłodszych nie będzie oddziaływać potem na choroby w przedszkolu i szkole xD


I myślą "ja nie zaszczepiłam, koleżanki też nie i nic się nie dzieje". A potrzeba czasu aż się to nakręci.
  • Odpowiedz
@Anacron: tak - winni są polscy foliarze a nie ukraincy którzy w większości przypadków nie są zaszczepieni na nic i nie kwapią się żeby to sytuacje zmienić - przyjdzie ci taki do szpitala i nie jest zaszczepiony na nic, nawet na tężca czy WZW i jeszcze do ciebie wyskakuje z morda po ukrainsku czemu mu nie chcemy operacji zrobić.
  • Odpowiedz