Wpis z mikrobloga

Czy możecie mi wytłumaczyc system ubiquity?
1. Kupuje Cloud Gateway Ultra, podpinam pod switcha i do tego AP np U6 i wszystko smiga?
2. Kupuje Edge Router, podpinam pod switcha i do tego AP U6 - zeby dzialalo musze dokupic cloud key? https://www.senetic.pl/product/UC-CK co daje ten cloud key? on jest wbudowany w przypadku wersji Cloud Gateway Ultra? czy on sluzy wylacznie do zarzadzania wieloma ap i w przyapadku malej sieci domowej nie jest potrzebny?
3. Czy zeby wszystko dzialalo musze miec rowniez switcha ubiquity / zarzadalnego?

#siecikomputerowe #ubiquity #komputery #internet #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
@kubus86:

1. Tak. CGU nie ma zadnego wifi, ale ma wbudowany kontroller (a konkretnie aplikcje Network). Podlaczysz pod switch, gdzie masz podpiety jakis AP i bedzie smigac dokladnie tak jak napisales.
2. Edge Router to inna linia produktow. On nie dziala z Unfi Controller. To jest zarezerwowane tylko dla produktow z serii Unfi.
3. Najlepiej tak. Wtedy wzrastaja mozliwosci konfiguracyjne calej sieci.
  • Odpowiedz
Musisz mieć kontroler do unifi, czy to będzie wbudowany w router (seria cloud gateway), oddzielny (cloudkey), czy VM-ka/kontener na serwerze/NASie/PC to już bez znaczenia
Najlepiej wszystko od unifi ;)
ale z innymi urządzeniami też się dogadają, oczywiście nie będziesz zarządzał urządzeniami innych producentów z panelu unifi
  • Odpowiedz
@kocha_to_poczeka To co piszesz nie wyklucza się z tym co ja napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W drugiej części się mylisz, roamingiem nie zajmuje się kontroler, niezależnie od wielkości sieci
@kubus86 Jak masz 1 AP to nawet kontrolera nie potrzebujesz, można z apki ustawić, ale lepiej wtedy omade tp-linka
  • Odpowiedz