Wpis z mikrobloga

Hejka. Mam pytanie do osób korzystających z jailbreakowanych iPhonów - jakie funkcje traci się przez tę przeróbkę? Pytam, bo na chłopski rozum pierwsze co przychodzi mi do głowy to ApplePay. Czy jednak są też problemy z aplikacjami bankowymi i rządowymi typu mObywatel?

#ios #apple #iphone #jaibreak
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Jcdx mój ostatni iphone który miałem 4s. Serio apple już zezwoliło na sideloading bez jb? Aż ciężko mi w to uwierzyć, no chyba że to eu ich zmusila ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytam, bo na chłopski rozum pierwsze co przychodzi mi do głowy to ApplePay. Czy jednak są też problemy z aplikacjami bankowymi i rządowymi typu mObywatel?


@ropemaxxer: Tak robi problemy + w dzisiejszych czasach często JB jest niemożliwy, blokuje aktualizacje lub jest kompletnie głupi (wyłączenie wielu mechanizmów obronnych, zero aktualizacji na podatności 0day).

Serio apple już zezwoliło na sideloading bez jb? Aż ciężko mi w to uwierzyć, no chyba że to eu
  • Odpowiedz
Serio apple już zezwoliło na sideloading bez jb? Aż ciężko mi w to uwierzyć, no chyba że to eu ich zmusila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ropemaxxer: sideloading bez jailbreaka możliwy jest od conajmniej 2019 roku (AltStore, albo Sideloadly) i opiera się o darmowe konto dewelopera. Poza tym na iOS zapomnij o YouTube Vanced – tutaj masz zmodowany YouTube, który nazywa się uYou (po instalacji
  • Odpowiedz
@ropemaxxer: EU ich zmusiło do dozwolenia innych sklepów. Ale sideload da się zrobić i w inny sposób. Jeśli nie masz konta developerskiego, to ma to ograniczenia, trzeba sobie odświeżać apki co 7 dni - ale generalnie są rozwiązania czyniące to mało upierdliwymi.

https://www.reddit.com/r/sideloaded/ - warto tu poprosić ludzi o pomoc jak masz konkretne pytania
  • Odpowiedz