Wpis z mikrobloga

Dostałem amatorski teleskop i chciałem pokazać dzieciom księżyc czy jakieś inne wynalazki kosmosu, ale dobrze byłoby wybrać się za miasto gdzie będzie mniej świateł. Polecacie jakąś aplikację do sprawdzania zachmurzenia, która jest dość dokładna? Niby systemowa apka w iOS ma taką opcję, ale nie wiem na ile jest akuratna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kosmos #pogoda #astronomia
  • 8
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Księżyc możesz spokojnie z miasta obserwować, do tego jowisz, saturn. Już przez lornetkę x12 widać księżyce Jowisza. Aha, potrzebujesz dobry statyw. Co do apki, zaglądaj po prostu na meteo.p., tam też jest prognoza zachmurzenia, a wszyscy i tak biorą dane od nich.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Nie jestem specjalistą od meteo, ale zerknąłem właśnie na ventusky i pokazuje głupoty dla trójmiasta, mam nad głową czyste niebo, a serwis podaje 80% zachmurzenia.

Sam korzystam z podobnego serwisu windy.com i tu jest poprawnie, masz więcej warstw, a do zachmurzenia lubię odpalić zdjęcia satelitarne.

Sprawdź.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Tylko clearoutside, stronka i apka. Jezeli tylko ksiezyc (planetki dopiero pozne lato/jesien) to lepiej z balkonu lub z osiedla. Zalezy jaki wiek dzieciakow, tak z mojego doswiadczenia ponizej 13-14 lat ksiezyc i planety to maks. Ogolnie ponizej 10 lat to w sumie szkoda zachodu.
  • Odpowiedz