Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: Jak w każdym środowisku masz ludzi normalnych i nienormalnych. Znajdziesz wśród nich po prostu dobrych specjalistów prowadzących normalne życie, ale też debili, którym się wydaje, ze są bogami, znajdziesz megapazernych kombinujących jak tylko zarabiać, a nie pracować, znajdziesz przestępców, oszustów.
Tak jest wszędzie.
  • Odpowiedz
jakie głupie rzeczy potrafią robić wykształceni ludzie


@Wieczny_Prawiczek: od kiedy wykształcenie zmienia cokolwiek oprócz rekrutacji do pracy? Niby lekarz, prawnik, czy ksiądz nie wejdzie do pracy z ulicy bez odpowiedniej szkoły, tak postrzeganie wykształcenia jako coś lepszego, to xD

Wykształcenie to jedno. Wiedza to drugie. Inteligencja to trzecie. A i jeszcze praktyczne doświadczenie to kolejna rzecz. Ilość profesorów doktorów rehabilitowanych, którzy są mistrzami w teorii, a nie robią w praktyce, więc
  • Odpowiedz
@pieknylowca: ukończenie studiów, nawet medycznych czy prawniczych świadczy tylko o tym, że ktoś się dużo uczył i miał w sobie sporo samozaparcia. To nie jest równoznaczne z wysoką inteligencją, czy jakkolwiek pojmowaną mądrością. Choć wielu lekarzy, prawników czy ostatnio programistów chciałoby żeby tak to ludzie postrzegali.
  • Odpowiedz
@pieknylowca słuchaj szefie.
Miałem kiedyś kobietę. Jej rodzice stomatolog i internistka. No myślisz ludzie oczytani myślący. #!$%@? w mlm taki z proszkami Amway chyba.
Na spotkaniu gdy mnie przywiozła po jakimś czasie czułem się jak w trumanshow. Myślałem że to prank ale nie. Pracowalem z nią na tym samym stanowisku. Pieniądze spoko, ale ona #!$%@? w każdym miechu do zera bo musi zbierać pkt wyrobić limit zapisać się na spotkanie itp.
Cała
  • Odpowiedz
lekarze (czyli wykształceni ludzie)


@pieknylowca: Lekarze nie są jakoś super wykształceni. Mają wysokie kwalifikacje w swoim zawodzie i tyle.
Przeciętny filolog, filozof czy historyk jest lepiej wykształcony (w sensie wiedzy o otaczającym świecie).
  • Odpowiedz
@pieknylowca: wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją. Często ci którzy w podstawówce byli prymusami w dorosłym życiu nie radzą sobie tak dobrze. Dzieje się tak, że ich dobre wyniki wynikały nie z pomyślunku, a z zakuwania na pamięć. Podobnie bywa z ludźmi wykształconymi.
  • Odpowiedz