Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #motocykle jak najszybciej odbębnić teorie na prawko A? Mam kat. b, z tego co gdzieś doczytałem to mogę zdać eksternistycznie egzamin teoretyczny i dopiero zapisać się do szkoły jazdy na praktykę? Nie chcę mi się chodzić na lekcje teorii jak sam mogę się pouczyć i ogarnąć to szybko na własną rękę
  • 9
  • Odpowiedz
@deewu: Robisz badania lekarskie, PKK i zapisujesz się w wordzie w dowolnym momencie na egzamin z teorii, po zdaniu (możesz i przed, tylko żeby szkoła nie "zajęła" Twojego PKK) zapisujesz się do szkoły na jazdy i lecisz. Czasami można się ze szkołą dogadać żeby wypuścili Ci PKK do zapisu na praktykę przed ukończeniem wszystkich jazd żeby złapać szybko termin.
  • Odpowiedz
Idziesz do urzędu wyrobić PKK. Na miejscu dostajesz numer i przez Internet zapisujesz się na egzamin. Możesz się uczyć z darmowych testów w Internecie, np. teoria.pl. W międzyczasie umawiasz się na kurs praktyczny w OSK tak, żeby zacząć jazdy po egzaminie - żeby robić kurs bez teorii musisz mieć w systemie zdany egzamin przed rozpoczęciem.
Sam egzamin nie jest trudny, pytań typowo pamięciowych jest kilkadziesiąt. Przy reszcie wystarczy patrzeć na znaki.
Co
  • Odpowiedz
Czasami można się ze szkołą dogadać żeby wypuścili Ci PKK do zapisu na praktykę przed ukończeniem wszystkich jazd żeby złapać szybko termin.


@Harundo: @deewu tak ale to mocno nielegalne, mój instruktor akurat się nie ugiął pod moją presją xD
  • Odpowiedz
Co do do badań - jeśli masz ważne prawko, robione po tym jak zlikwidowali bezterminowe to badania powinni mieć w systemie i nie musisz robić nowych - ale warto zadzwonić i się zapytać przed wizytą.


@Shuwaks @deewu musi być papier od lekarza wystawiony z ostatnich 6 miesięcy
  • Odpowiedz
@villager: Ja miałem badania z 2021, a kat A robiłem w 23. Do urzędu wziąłem duplikat zaświadczenia od lekarza, ale mieli oryginał u siebie w papierach. Na logikę biorąc - skoro lekarz daje zaświadczenie, na X lat, to dlaczego miałoby tracić ważność po pół roku?
  • Odpowiedz
@Shuwaks: Bo to Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie zdziwiłbym się gdyby jednak trzeba było robić nowe, jak przy medycynie pracy. Ja miałem okresowe pół roku temu, po 4 miesiącach przechodziłem na nowe stanowisko i mimo, że badania były te same, to i tak musiałem "zaliczać" wszystko od nowa.
  • Odpowiedz
@mishaaq: Bo w papierach masz wpisane stanowisko, a nie badania, a w papierach wszystko musi się zgadzać. Mógłby być też problem, gdyby lekarz wpisał tylko kat. B na zaświadczeniu. U mnie wpisują wszystkie A i B, ale gdzie indziej może być inaczej, chociaż nie wiem, czy nie regulują tego przepisy dla lekarzy.
  • Odpowiedz