Wpis z mikrobloga

Jakie mini AC polecacie? Od 10 lat kupuje pełen pakiet i już mnie trochę te ceny pokroju 6-8 tysięcy zaczynają #!$%@?, bo nigdy z niczego nie korzystałem. Więc na przestrzeli 10 lat wydałem 80 tysięcy w błoto.

Tak wiem, wiem, złośliwość rzeczy martwych i akurat gdy nie będę miał to coś się wydarzy.

Dlatego tak pomyślałem, że może są jakieś pakiety mniejsze, optymalne na wypadek tragedii typu kradzieży, spalenia.

#ubezpieczenia #polisa #motoryzacja #samochody #autocasco
  • 10
  • Odpowiedz
@tojapaweu na mercedesa rosa chyba oddzielne cenniki żeby łoić ludzi 🤣 moja znajoma miała jakiegoś merca starszego od mojego, wyceniony na taką samą kwotę i AC wyliczyli jej 3 razy większą składkę niż za moje Mondeo. Rozumiem kilkanaście różnicy bo jest trochę młodsza ale aż taka różnica nie ma uzasadnienia oprócz tego że płacisz za markę premium.
  • Odpowiedz
taka różnica nie ma uzasadnienia


@pawello987: ma. Co z tego że twoje mondeo ma podobną wartość jak w razie szkody naprawa merca będzie dużo droższa. Ceny części różnią się kilkukrotnie
  • Odpowiedz
ale aż taka różnica nie ma uzasadnienia


@pawello987: Wartość auta to tylko jedna ze składowych przy wyliczaniu składki za ubezpieczenie, do tego dochodzą różne warianty ubezpieczeń. Do tego jeśli wartość mercedesa była podobna to był on pewnie starszy, czyli wykup amortyzacji też droższy, zniżki na AC zbierasz tak samo jak na OC więc to też wpływa jak i wiele wiele innych czynników.

bo nigdy z niczego nie korzystałem.


@tojapaweu: W
  • Odpowiedz
@sayanek: ac wykluczone jak dla mnie, fura warta 15k, trochę w nią wkładam, ale bulić co roku polowe wartości za cos z czego nie korzystam - jak kolega - to się mija z celem. Mam ac mini, assistance, autoszyby, nnw, costam costam I zielona karte. Proama a nie Compensa, Compense miał poprzedni właściciel. Trzeci rok skladek, pierwsze auto na legalu w kraju
  • Odpowiedz
Rozumiem kilkanaście różnicy bo jest trochę młodsza ale aż taka różnica nie ma uzasadnienia oprócz tego że płacisz za markę premium.


@pawello987: do Mondeo kupisz części za stówę, a do mercedesa zaczynamy rozmawiać o tysiącach.
  • Odpowiedz