Wpis z mikrobloga

Mirki kupilem poduszke za 350zl, odpakowalem z folikji, przestalem sie cala noc na niej i ni #!$%@? nie pasuje mi - jest za wysoka, boli mnie kark i kregoslup.

Przedmiot kupiony w salonie, nie online. Dzwonie tam i babka mi mowi ze jako ze poduszka jest rozpakowana to nie moze zrobic zwrotu i przyjac z powrotem tego towaru

czy to prawda, czy probuje mnie #!$%@?? sprzet jest nie uszkodzony, jak nowy, oczywiscie nie widac sladow uzywania. poduszka byla zapakowana w karton, a sama poduszka byla w folijce - folijka zerwana

#prawo #zakupy #materace #lozko #budujzwykopem
  • 47
  • Odpowiedz
  • 3
@Beekeeper: tak, jaki problem? co ja nasralem na nią albo nie wiem mam gówniany łeb?

z drugiej strony, na poparcie tego co mowisz:

Czy każdy towar można zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny? Niestety nie. W uzasadnionych przypadkach artykuły takie jak np. bielizna, kostiumy kąpielowe, szczoteczki do zębów, czy artykuły spożywcze nie podlegają zwrotowi, jeśli zostały odpieczętowane. Te produkty nie podlegają zwrotowi ze względu na ochronę zdrowia i ze
  • Odpowiedz
@stary_grat: a jak to sobie wyobrażasz? Postaw się na miejscu przedsiębiorcy: klient kupuje towar, używa go i chce zwrócić, a z tym towarem nic już nie zrobisz, bo jest używany, albo sprzedasz go za ułamek ceny.
  • Odpowiedz
@stary_grat: ale to jest oczywiście, że pod względem prawnym nie masz prawa tego zwrócić, mnie chodziło o kwestie etyczne, że spałeś na poduszce i chcesz ją oddać. Dziwi mnie, że dziwisz się temu - czy Ty byś kupił "nową" poduszkę, na której ktoś spał? Serio nie potrafisz tego zrozumieć?

@simon-simonski: okropne :(
  • Odpowiedz
  • 2
Dziwi mnie, że dziwisz się temu - czy Ty byś kupił "nową" poduszkę, na której ktoś spał? Serio nie potrafisz tego zrozumieć?


@Beekeeper: @goferek ale co mnie to #!$%@? obchodzi panowie. ktos prowadzi big byznes to chyba liczy sie z tym ze ktos mzoe od niego kupic towar i go zwrocic bo ma do tego prawo (#!$%@? od tego czy ja w tym przypadku mam to prawo, widocznie nie)
  • Odpowiedz
ktos prowadzi big byznes to chyba liczy sie z tym ze ktos mzoe od niego kupic towar i go zwrocic bo ma do tego prawo


@stary_grat: no tylko chcesz zwrócić towar używany w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym i wtedy nie masz takiego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co innego zwracając nowy towar kupując go przez neta.
  • Odpowiedz
@stary_grat jak za wysoka, to sobie ją otwórz i wyjmij trochę wkładu, może pomoże. A zwrot poduszki, na której się spało rzeczywiście może być problematyczny. Trzeba było w sklepie przetestować xD
  • Odpowiedz
@Beekeeper to jest naprawdę takie oczywiste, że nie można oddac? A jak rozpakuję, podotykam, ugniotę łapami i stwierdzę, że jest ciulowa jakość to też nie mogę oddać? Coś mi tu nie gra.
Na Amazonie ludzie normalnie kupują kołdry obciążeniowe, testują i oddają.
  • Odpowiedz
@Beekeeper: @goferek Pamiętam taką aferę chyba z kocami obciążeniowymi z Amazona, wszyscy co kupili to komentowali że noszą ślady użytkowania mimo że są sprzedawane jako nowe. No ale jako rzecz kupiona przez internet, to można było zwracać.
  • Odpowiedz
@stary_grat: jeszcze nie wszystko stracone. Mialem tak samo i tez poszedlem zwrócić po 1 próbie (nawet na niej nie zasnalem tylko po 30 min odstawilem na bok). Po paru dniach cialo sie przyzwyczailo i bylem z niej zajebiscie zadowolony. Poeksperymentuj z ułożeniem itp i moze po paru dniach cialo sie przyzwyczai.
  • Odpowiedz
  • 0
@edmund-kwas: dzieki, nie pozostaje mi nic innego niz sprobowac sie przyzwyczaic. ja tez widze nadzieje w tym ze nowy materac sobie zamowilem, wiec licze ze na nowym materacu bedzie lepiej bo obecny jesy za miekki i sie zapadam do srodka i tym samym mam poduszke "za wysoko". moze bedzie dobrze. dzieki
  • Odpowiedz