Wpis z mikrobloga

DHL taka solidna firma? Paczka za pobraniem miała dojść dzisiaj, telefon o 9 że kurier będzie za chwile z paczką. Zostaje poinformowany, że nie ma jej kto odebrać bo godzina nie pasuje i zostaje ustalone, że będzie o 16. Spoko. Godzina 18 paczki nie ma więc za telefon. Okazało się, że pan kurier zapomniał dostarczyć paczkę i może ją przywieźć o 16 ale w czwartek. Szkoda, że to nie ja rozmawiałem z nim przez telefon bo bym powiedział co o tym sądze. I jeszcze kazał sobie wysłać sms jako przypomnienie, żeby znowu mu się nie zapomniało...

Natomiast w "sprawdź drogę swojej paczki" widnieje : Odbiorcy nie było w domu w momencie doręczenia przesyłki. W celu umówienia ponownego doręczenia prosimy o kontakt z naszym Contact Center. z godziną 16.10 ... Żenada.

#dhl #kurier #gorzkiezale
  • 16
@semperfidelis: Uwierz mi, że ta skarga nic nie da, wykręci się tym, ze raz był i nikogo nie było a potem zapomniał, tak to już działa niestety. Jedyne skargi jakie działają to na to że kurier jest arogancki

@vin42: W DHL jest tak, ze jak paczkę awizujesz to jeden dzień ona może ale nie musi leżeć na magazynie, jak by ją wziął jutro w trase i dalej by zawizował to
@tatwarm: Jeśli ktoś telefonicznie poinformował kuriera że nikogo nie ma w domu to nie musi jechać i zostawiać papierowego awizo (to jest plus dla mnie bo jeżdżę po wiochach i jak ktoś mi gdzieś w jakiejś odległej (np oddalonej o 10 km od mojego położenia) mówi że go nie ma w domu to nie muszę tam jechać
@Dziki_Bigos: i jeszcze rozwaliło mnie to, że mam napisać sms żeby tę paczkę mi przyniósł. To nie jest kpina? Czym są kurierzy tak zajęci w czasie pracy, że zapominają o dostarczeniu paczki?
@tatwarm: Mając często ponad 80 paczek na aucie, można zapomnieć, że do tego kogoś masz pojechać później a nie rano :) na szczęście ja mam głównie stałych odbiorców i z nimi mam zawsze kontakt telefoniczny (sami dzwonią i informują o której będą w domu i czy ja wtedy będę na rejonie u nich bo jak nie to dają mi informację gdzie paczkę mogę zostawić ewentualnie kiedy mogę kolejny raz spróbować ją
@Dziki_Bigos: tak pewnie bym zrobił ale nie ja rozmawiałem. Moje rozgoryczenie jest chyba spowodowane tym, że do tej pory trafiałem na kurierów wyjątkowo chętnych do współpracy
@tatwarm: W każdej firmie się tacy trafiają, sam takich paru znam co mają ładnie #!$%@?, a znam też takiego co potrafi pod jeden adres 3 razy podjechać żeby paczkę dostarczyć (szkoda, że na niego nie trafiłeś) :D