Wpis z mikrobloga

Idąc śladem tagów #glupiewykopowezabawy i #zagadkaprogramistyczna mam dla Was nową zabawę.

Tym razem chodzi o coś dla naprawdę kumatych Mirków - testy #mensa

Otwieram zabawę nowym hashtagiem #zagadkiiq - a dziś mam dla Was (jak dobrze znaną ze szkół) zagadkę z wagami.

Dwie górne wagi są w stanie równowagi. Jaki symbol zapewni równowagę na trzecie wadze?

Powodzenia!

--------------------------------

edit: Prośba dla zgadujących. Odpowiedzi proszę spojlerować, aby nie popsuć innym zabawy.

Jak zabawa się przyjmie, będę raz na jakiś czas umieszczał inne.

-------------------------------

Odpowiedzi proszę uzasadnić, sam strzał nie będzie zaliczany :)
Pobierz
źródło: comment_bnuWc0mz5QNBVjoJPkXf5nQY2KnAzVPj.jpg
  • 67
@janusz_mirek: Jesteś pewien? Jeśli tak założymi i podstawimy za krzyżyk do drugiego równania to bedą dwie chmurki i strzałka=2chmurki i 2 serca więc wychodzi że strzałka=2serca i jeśli podstawimy do trzeciego za strzałke dwa serca wyjdzie że dwa serca i krzyżyk = 2 serca i nasza niewiadoma czyli krzyżyk ;)
@janusz_mirek: dwóm chmurkom przypisałem wartość "1". Sercu + strzałce też. Na drugim obrazku jest krzyżyk + chmurka (x + 0,5) i dwie chmurki + dwa serca (1 + y). #!$%@? no nie wiem, założyłem, że jeśli x+1/2= 1+2 * y, to jakoś pokrętnie wyszło mi, że x (czyli krzyżyk) = 2, chmurka = 1/2, y (serce) = 0,75 a strzałka = 0,25. .

Co daje na ostatnim obrazku 0,25 + 2
[spoiler]


zależność strzałeczka > chmurki > serduszka . Wnioskujemy już po tych krokach że jedyną figurą która mogłaby zrównoważyć


strzałeczkę i chmurkę jest jakaś cięższa, którą musi być krzyżyk [/spoiler]