Wpis z mikrobloga

#pytanie #akumulatorki #wkretak #elektryka

Mam wkrętak akumulatorowy z odzysku, w środku zlutowane ze sobą 4 akumulatorki słabo nadające się już do czegokolwiek (ni-cd, efekt pamięci, długo leżało nieużywane, rozładowuje się leżąc nieużywane). Mogę to zastąpić zwykłymi standardowymi akumulatorkami, połączyć je ze sobą? Chyba powinno śmigać i się ładować?
kicek3d - #pytanie #akumulatorki #wkretak #elektryka 

Mam wkrętak akumulatorowy z od...

źródło: comment_hb9jV3SAoLB3QbmEslQsVbBUlr9xMhhh.jpg

Pobierz
  • 12
NiCd


@PanDyrektor: 10 lat to gratuluje :) chyba książkowo obsługiwałeś, lądowałeś w idealnych momentach z zegarkiem i używałeś raz na rok:). Producent wie ze wiele ludzi ma w dupie całkowite rozładowanie wiec jak jest jeszcze dużo baterii to beda ladowac i innego rodzaju rzeczy wiec po roku aku będzie sie nadawać do kosza. Teraz coraz wiecej jest LIon aku w takich urządzeniach a renomowani producenci jak np makita to w ogóle
@Solitary_Man: nie no, to była do profesjonalnych zastosowań i dość mocno dostała w kość, ale rzeczywiście kupiona kilkanaście lat temu, Li-ion nikt wtedy nie używał, a teraz EU zbanowała NiCd w narzędziach więc nie ma nawet o czym gadać
@PanDyrektor: Polutowało się dobrze, ale że to AAA zamiast AA to latało w środku, trochę gąbki włożyłem żeby unieruchomić. A jak wspomniałem prowizorek nie lubię to kupiłem w pobliskim elektroniku koszyk, pasuje idealnie i jest zgodnie ze sztuką. Ordnung muss sein ( ͡° ͜ʖ ͡°)