Wpis z mikrobloga

@bruceivins: @PatologiiZew: Spodziewałem się czegoś gorszego. Jest nieźle i nawet bez emocjonalnych chwytów poniżej pasa. Brak mi tylko przedstawienia jakiejś alternatywy wobec rozwiązań Tuska. Czy krytykę podwyższania podatków mam rozumieć jako chęć ich obniżania ze strony SLD?
@bruceivins: (#) akcyza na papierosy ma zniechęcić do palenia, z resztą trudno powiedzieć żeby państwo w ten sposób zarabiało, bo z tego co wiem wychodzi na zero lub nawet dokłada do tego lecząc choroby spowodowane paleniem papierosów. jestem uzależniony od nikotyny, ale nie palę już papierosów ponad rok i nie mam zamiar do tego wracać, bo to strasznie śmierdzi i truje.
@Ned: (#) bo nie wiadomo czy jakieś będą gdy SLD dojdzie do władzy, wszystko zależy od stanu finansów państwa, a jeżeli sytuacja gospodarcza uległa by dalszemu pogorszeniu jak miało to miejsce w związku z ogólnoświatowym kryzysem to nie sądzę, żeby rząd SLD zdobył się na jakieś zmiany. poza tym wiek emerytalny zależy od długości życia i ilości aktywnych zawodowo obywateli. w naszej sytuacji mamy spadek liczby urodzeń i wzrost długości życia
To państwo jest dla ludzi, czy ludzie dla państwa?


@bruceivins: (#) Budżet nie jest z gumy, jak wydasz na jedno to nie ma na drugie. Nieodpowiedzialna jazda samochodem generuje olbrzymie straty dla państwa stąd też mandaty i fotoradary, a państwo to wszyscy podatnicy.