Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem na Politechnice Śląskiej między AiR na wydziale "samogłosek", a Mechatroniką na wydziale Elektrycznym. Ktoś z Was siedzi w temacie, mógłby mi wypunktować kierunki i odpowiedzieć na ew pytania?

Bardziej interesuje mnie program mechatroniki, ALE mówią że ten AiR ma lepszy wydział (wyposażenie itd) niż Elektryczny.

A może zamiast tego warto iść na Politechnikę Krakowską na jakiś elektryczny kierunek?

Szacowane wyniki z matury:

- 80-86% z matmy

- 98-100% z angielskiego podstawowego

- 70-80% z angielskiego rozszerzonego

- 80-86% z informatyki rozszerzonej

#politechnika #studia #politechnikaslaska #edukacja #polsl #ps #uczelnie #studbaza
  • 12
@Belzebub: no dla mnie właśnie ma spore znaczenie, bo to ostatni wybór jaki mi został do podjęcia..

Robić chciałbym w którejś dziedzin typu elektronika (jakieś mikrokontrolery itp), automatyka i robotyka (PLC, linie przemysłowe itp). Znam się trochę na programowaniu i chcę poznać coś nowego, gdzie wykorzystam dotychczasowe umiejętności.
@Visher: Poznasz się i tak. Ja jestem mechanikiem a miałem pracę dyplomową, która by pasowała dla wydziału informatyki kierunku automatyka. Teraz dla rozrywki sobie czytam książkę z robotyki.
@Visher: hmm na pewno znajdziesz pracę po jednym albo po drugim kierunku, w przypadku programisty PLC, robotyka takiego typowo online (a większość ofert pracy jest taka) bardzo przydaje się czytanie schematów elektrycznych, powiedzmy trochę więcej niż podstawy elektrotechniki. Jeżeli masz pytania jak wygląda taka praca to odpowiem bo bawię się w tym już 6 lat a i kończyłem Polsl ;-)
@rrobot: mam kilka pytań na które nie wiem czy chciałbyś odpowiadać publicznie, natomiast te są raczej neutralne:

- Jak ogółem prezentuje się Polsl?

- Jak prezentuje się wydział "samogłosek" i Elektryczny?

- Jak wypada na tle PWr, AGH?
@Visher: Miałem problem z dostępem do neta więc już piszę (to co wiem, PW już powinna działać) :

Politechnika ma dobry poziom szczególnie własnie te dwa wydziały, ja niestety / stety skończyłem inny ale nie będę go polecać bo akurat wszystkiego musiałem uczyć się sam. AEiI - dużo programowania różnych sterowników, C#, robotyka duże możliwości zatrudnienia (znam nawet taką jedną firmę z Gliwic w której pracę już znajdziesz na studiach ;-)