Wpis z mikrobloga

Porter Krajan - sektor 4y, czyli piwa nie tylko alternatywne, ale i bardzo dobre, takie, które pija się dla uciechy tak ciała, jak i ducha.

Browar Krajan, 9 woltów (przy 18,1% ekstraktu !), do nabycia jedynie tam, gdzie diabeł mówi aśneabałem. Cena to 5,20 zeta. Drogo, ale tak w tym sektorze bywa.

Nie jest to szczyt myśli porterowej, są lepsze, ale i tak jest to bardzo fajne piwo. Mocne jak cholera, delikatne w smaku, bez smaku wódy. Plus dla wszystkich nie trawiących porterów - nie ma w Krajanie aż takiej słodyczy, zmieniającej normalnie piwo w ulepek. Z tych powodów chlapnąć je może każdy - i ten, który lubi ten gatunek piwa i ten, który za nim nie przypada.

Ze specjalną dedykacją dla @Skoruta: - Wykopowemu znawcy i smakoszowi porterków. :]

ZDRÓWKO !

#browarhipster #poprostujester
JesterRaiin - Porter Krajan - sektor 4y, czyli piwa nie tylko alternatywne, ale i bar...

źródło: comment_kU94HyyWsqhtkY97SHr7gLCcXZ1luA9x.jpg

Pobierz
  • 16
@Skoruta: Pierwszy raz jak się napiłem tego Portera to stwierdziłem, że ma strasznie dziwny i niedobry smak, ale z każdym łykiem stwierdzałem, że zaczyna mi smakować i tak o to 2-3 lata temu wypiłem pierwszego Żywiec Porter i do dziś sięgam po niego częściej niż po jakieś inne piwo. Pamiętam jak za pierwszym razem gdy go wypiłem było mi wstyd bo lekka faja mnie złapała
@deede:

Rozróżniam pięć sektorów :

1. szczyny, które dżentelmen omija - Biedra i inne markety

2. szczyny, ale z braku laku - np mocne browary z Żabki

3. dobre piwa, ale dópy nie urywają - Ciechan, Perła, Łomża

4. dobre piwa, do delektowania się - portery, mocne, przykładowo Raciborskie Mocne, Gniewosz Akacjowy

5. święte Grale. W tym sektorze stoi moja baszta, kto tu wchodzi w innych zamiarach niż przyjazne oberwie z
@gram_w_mahjonga: Niestety nie wiem, ale Ojciec donosił mi, że w okolicach starego rynku (Reymonta, w kierunku Solskiego) jest jakiś nowy sklep z hipsterskimi piwami. Nie wiem czy to filia Browarium, czy konkurencja, podobno dają dużo i niedrogo.

Browarów, rzecz jasna. :]
@JesterRaiin: Aj, mały wybór dziś w Żabce, ale wyciągnęłam Jabłonowo Mocne i to co wspominałeś Noteckie Ciemne. Dziś mogę wlewać w siebie alkohol i tak mi nic nie będzie bo mam kacyka po wczoraj - znowu oglądałam filmy "przy piwie" i nim się zorientowałam wypiłam zapasy na dziś:/ Durna ja.