Wpis z mikrobloga

"Cudzym chmielicie, swego nie znacie- spokojna jestem z natury, ale miarka się przebrała. Już ja zrobię porządek z tymi Hop Headami! Jak im zaśpiewam, tak zatańczą i w podskokach uwarzą piwo z lubelskim chmielem."

HOP SASA

Polish IPA chmielona jedną odmianą- IUNGA, specjalnie dobrana i wyselekcjonowana przy współpracy z polskim chmielarzem Pawłem Piłatem.

Skład: woda; słody- pilzneński, pszeniczny, wiedeński, Carapils, zakwaszający; chmiel- IUNGA; drożdże- US 05.

Ekstrakt 14 BLG

Alkohol 5%

IBU 60

PREMIERA w sobotę 5 lipca!

Póki co żadne PIPA mnie nie zachwyciło, ale czekam w sumie co zaprezentuje AleBrowar

#piwo #alebrowar
źródło: comment_09TZ8zDXQX2bOnoZL9206FmdNcCV69k7.jpg
  • 16
@nic1: Litości nie nadążam za tą piwną rewolucją, tyle piw do spróbowania... Aczkolwiek mam nadzieje, że chłopcy z Alebrowaru pokażą co to znaczy Polish IPA. Ma być goryczka konkret, a nie chmielowe muśnięcie kurde

Póki co żadne PIPA mnie nie zachwyciło, ale czekam w sumie co zaprezentuje AleBrowar


@nic1 Mam podobne odczucia do co wypitych wcześniej polskich ip
Litości nie nadążam za tą piwną rewolucją, tyle piw do spróbowania.


@dr_gorasul: dokladnie, coraz wiecej browarow, co raz wiecej piw, co tydzien same premiery, skad brac hajs i czas na picie :)
@RomeYY: No dokładnie. Czasem chciałbym pic jedno piwo przez trochę dłuższy czas jak bywało to z piciem Ciechana i Kormorana w czasach w których browary rzemieślnicze praktycznie nie istniały w Polsce. Obecnie malo mi sie to zdarza bym wracał do jakiegoś piwa. Raz, ze nadrobić zaległości trzeba, a dwa dochodzą nowe. I tak w kolo... A temat kasy wydawanej na te nowostki lepiej przemilczec, bo za glowe sie mozna zlapac jak
@dr_gorasul: @RomeYY: o widzę przerabialiście dokładnie to samo :D najpierw kilka ciechanów, potem regularnie jakiś kormoran jasny, albo orkiszowe. Teraz co tydzień kupuje tak z 3 nowe piwa, zaległości dalej sporo, a nowych przybywa w takim tempie... I pomyśleć, że to tylko z polskimi craftami.
@dr_gorasul: Z polskich chmieli wyciagnięcie konkret goryczki może być sporym problemem. Wolałbym żeby był dobrze nachmielony na zimno by piwo miało wyraźny chmielowy aromat, niezależnie od tego jaki on bedzie (zakładam ze ziołowy a la magnum czy hallertauer).
@cu0_: akurat na samej Iundze problemem to być nie powinno (10-14% alfakwasów). Aromat daje podobno lekko pomarańczowy czy ananasowy, mniej intensywny niż amerykańce, single hop może być ciekawy.