Wpis z mikrobloga

Zamieszenie wokół etykiet browaru Alter (farbowany Sulimar) przyniosło oczekiwany skutek.

Mówią? Mówią. Piszą? Piszą. Pewnie przez najbliższy tydzień blogerzy będą pastwić się nad produktami Sulimaru i pewnie bez degustacji się nie obędzie :). Przyznaję - jestem pod wrażeniem skuteczności zagrywki z "wzorowaniem się" na innych. Nazwa bardzo szybko wbiła się w świadomość.

Trochę też nie rozumiem całego zamieszania. Co tu dużo pisać: Sulimar nie bardzo ma kogo wprowadzać w błąd. Jeśli ktoś zna AleBrowar, to nie da się nabrać: momentalnie zauważy różnice w grafice oraz w cenie. A jak ktoś nie zna - to zbieżność etykiety z AleBrowarem nie będzie kryterium decydującym o kupnie piwa. Te piwa nie będą stały obok siebie na półce, nie będzie klientów którzy w domu z przerażeniem odkryją, że zamiast pysznego AleBrowaru kupili podrzędne piwo z Alteru.

Składam gratulacje zespołowi z Sulimaru! Zrobiliście świetny chłit na darmową reklamę wśród osób znających się na piwie, dawno nie było tak głośnego wejścia nowej marki na rynek piwny, przy niemal zerowym ryzyku pozwu o naruszenie praw autorskich :).

#piwo #piwowarstwo #plagiat #browarhipster #tagujetogowno #darmowareklama
  • 18
@flisu:

za parę miesięcy nikt nie będzie pamiętał tej aferki, ale pamięć o marce pozostanie. Poza tym - większość "oburzonych" nie sięga po piwa z Sulimaru, a jeśli nawet - to ilość piwoszy rezygnujących z tego browaru po tym incydencie będzie niezauważalna.

Wśród piw średnio-niskiej klasy znajomość danej marki to skarb :)
@delbana:

czy nie ma? jest dyskusja na browarbizie, był wykop z płomykiem, na mirko co jakiś czas ktoś o tym wspomina... Już pojawia się temat u blogerów, zaraz wyskoczy Kopyr i podgrzeje atmosferę - jak dla mnie zamieszanie jest. Dzięki temu sporo osób usłyszy o tej marce i część pójdzie do Żabki i spróbuje, choć na co dzień piją inne piwa. Oczywiście, ta aferka nic nie zmieni wśród "zwykłej klienteli" Alteru,
@BrowarPERUN:

Mimo wszystko ja na miejscu AB pozwałbym Sulimar, a przynajmniej ich konkretnie zbluzgał.

Nie na samym rzemieślniczym piwie człowiek żyje, a np. w osiedlowym sklepie nic lepszego od Sulimaru nie dostanę, najlepsze co jest w mojej okolicy to Lubuskie IPA w Realu. W tej sytuacji odrzuca mnie od kupowania ich produktów.
@flisu:

pozew nic nie da, tylko zbędne koszty i problemy.

bluzgi też nic nie dadzą, raczej spowoduje że część klienteli mogłaby odwrócić się od nich po aktach chamstwa.

Najlepiej to rozegrać z sarkastycznym humorem, typu: "jesteśmy tak zajebiści, że niektórzy nieudolnie próbują nas plagiatować"

ja na miejscu AB dałbym namiar na ich grafików z tekstem "jeśli chcecie nas naśladować, przynajmniej róbcie to dobrze!"

albo po bandzie: "może dajemy zerżnąć swoją grafikę,
@flisu:

ano, właśnie zajrzałem na fanpejdż AB i widzę, że śmieszkują z tej akcji.

Sulimar chciałby mieć takich fanbojów, co ma Ciechan ;)

Z drugiej strony - w sprawie GP to p. Jakubiak w kilku miejscach ewidentnie kłamał, no i atmosferę zagotował Kopyr ze swoim stanowczym zdaniem (choć nie znał wszystkich szczegółów, jak się okazało), stąd się nakręcił ten hejt.

Z trzeciej strony - kiedy to było? Dwa miesiące temu? Pomimo
@BrowarPERUN: Usunąłem wcześniejszy wpis ze względu na niepotrzebne użycie słowa "Janusze" ;-)

Tam z Czarnkowem to zdarzało się, że Łomża stała na półce obok Noteckiego i faktycznie można się było pomylić. AleBro w żabkach nie ma, a ich klienci ich tam szukać raczej nie będą więc się nie pomylą ;-)