Wpis z mikrobloga

Zaczynam wątek o egzaminach spawalniczych w UK, bede wrzucał post pod postem ze zdjęciami i opisami więc, żeby nie narobić burdelu

PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ DOPÓKI NIE SKOŃCZĘ


Słowem wstępu klient zlecający prace życzy sobie, żeby połączenia spawane były wykonane z takimi a nie innymi normami, co musi być poparte certyfikatami.

Certyfikaty wystawiają różne instytuty na całym świecie, jedne są mniej warte inne więcej.

Najstarszym na świecie jest Lloyds register - zainteresowanych odsyłam tu:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lloyd's_Register_of_Shipping

Warunkiem przyznania jakieś firmie certyfikatu jest udowodnienie, że ma spawacza który potrafi wykonać takie połączenia. W tym celu przeprowadza się egzaminy.

Testy były zapowiadane od jakiegoś czasu ale do ostatniej chwili nikt nie wiedział jakie i kiedy.


Liczyłem na rurę i drut fluxcored, na ostatnią chwilę dowiedziałem się, że będę zdawał fillet weld multirun 10mm oraz buttweld na blachach 20mm

W tłumaczeniu na polski oznacza to spoinę pachwinąwą 7mm (anglicy inaczej wymiarują) oraz połączenie doczołowe - wszystko na blachach 20mm.

Zacząłem przygotowania na początek ciepły drut z magazynu i blachy na próbki.

S.....Q - Zaczynam wątek o egzaminach spawalniczych w UK, bede wrzucał post pod poste...

źródło: comment_Fj5EA2yeMG3yYULOtbvO5wwZ7WBZ5vUJ.jpg

Pobierz
  • 108
Pojawiła się pani inspektor tłumacząc mi szczegóły, zawsze na egzaminie stoi mi nad głową z notatnikiem w jednej ręce a stoperem w drugiej, spisuje wszystkie możliwe parametry:

- rodzaj drutu

- rodzaj gazu i jego wypływ w litrach na minutę

- natężenie i napięcie spawania

- posuw drutu

- czas spawania każdego ściegu

- temperaturę próbki po każdym przejechaniu.
S.....Q - Pojawiła się pani inspektor tłumacząc mi szczegóły, zawsze na egzaminie sto...

źródło: comment_rmxOUPP6rT9zfu9mmFavd8vng1LBFm5C.jpg

Pobierz
Dostałem do ręki WPS i pani poszła do drugiego stanowiska pilnować drugiego spawacza.

Mnie zna bardzo dobrze bo nie pierwszy raz się spotykamy w takich okolicznościach, więc miałem spokój ;)

Firma wystawiła do zawodów walijczyka (tego co sobie audi s5 sprawił) wcześniej miał zdawać ze mną drugi Polak ale zmienili zdanie.
S.....Q - Dostałem do ręki WPS i pani poszła do drugiego stanowiska pilnować drugiego...

źródło: comment_PBu6bXKmTv8PG7tLqxeYGY4qmqaDbBri.jpg

Pobierz