Wpis z mikrobloga

Po raz pierwszy (od 9 lat) zdarzyło mi się, że ktoś chciał mi ukraść złoto z konta.

Dostałem SMSa o dokonaniu płatności w internecie (przy czym nie płaciłem dzisiaj za nic), a po 3 minutach (!) drugi SMS od Inteligo o zablokowaniu karty VISA. Słyszałem już o takich akcjach, ale kudosy za czas reakcji się należą. Zadzwoniłem, wyjaśniłem, powiedziałem że to nie ja, reklamacja w drodze, karta zastrzeżona, powinno być OK.

Obstawiam, że ktoś skorzystał z numeru karty i kodu CVV. Płaciłem ostatnio kilka razy przez Internet, a poza tym byle kasjerka mogła zrobić zdjęcie karty (wiem, CVV trzeba zamazać, w nowej karcie tak zrobię). A może mogli mnie zrobić inaczej, jak myślicie? To prowadzi od razu do własciwego pytania - jak radzicie sobie z bezpieczeństwem płatności przez Internet? Druga karta służąca tylko do tego? Żonglowanie limitami?

I jeszcze - czy kwota płatności 190,55EUR w połączeniu z serwisem #neteller coś wam mówi, czy też to przypadek? Sam Neteller wygląda legit.

#bank #banki #inteligo #visa #kradno #neteller
  • 3
@cochese: polecam Sync. Sam mam dwa konta w eur (oba za free), do jednego karte (tez za free), euro kupuje w kantorach internetowych. Fajnie to działa.