Wpis z mikrobloga

Mam taki problem mianowicie używam napiprojekt do pobierania filmów i sprawdziłem chyba już wszystkie kombinacje ustawień i za każdym razem mam jakieś krzaki zamiast polskich znaków. Warto wspomnieć, że napisy pobrane z internetu też mają krzaki (!). Mam windowsa xp po angielsku, myślę, że w tym rzecz ale nie wiem co z tym zrobić. Do podglądu używam notepad++, odtwarzam w media player classic albo na tv panasonic i wszędzie cholerne krzaki. Co robić?

#pytanie #problem #komputery #filmy #informatyka
  • 27
  • Odpowiedz
@EssePL: no ta grzegrzolka niestety nie dziala, albo sie nia zle posluguje, moje ustawienia napiprojekt: format: oryginalny, kodowanie utf-8 i przy pobraniu mam wybrany format microdvd.
  • Odpowiedz
A i warto dodac, ze wczesniej te napisy pobralem na innym komputerze z polskim windowsem i bylo ok a tutaj krzaki sa po otwarciu.
  • Odpowiedz
@patikoti: Jeśli chcesz tylko wyświetlać a nie zmienić język systemu, to o ile dobrze pamiętam, to w XP wystarczyło poustawiać język polski programisty w ustawieniach regionalnych i przełączyć w trayu, i już poprawnie wyświetlał język polski. Ewentualnie powinno pomóc doinstalowanie języka z płyty. Sprawdź też kodowanie (8859-2/1250).
  • Odpowiedz