Wpis z mikrobloga

Zaparzyliśmy trochę kawy. Dokładnie 72 kg ześrutowanej tuż przed użyciem kawy arabskiej z plantacji w Paragwaju. Nowa wersja Hery to:

- 13% ekstraktu,

- dużo większy udział słodów czekoladowych (tak mniej więcej 7x większy od starego przepisu),

- więcej kawy i laktozy,

- dużo mniej niespodzianek w czasie warzenia.

Już brzeczka przednia była przednia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kawatime #piwo #piwowarstwo #browarhipster #browarolimp
Pobierz
źródło: comment_5ybZ3dFl2vHEq04Gan8BGOuBHiqPHKKL.jpg
  • 14
@michal__q: Stouty kawowe i mleczne są znane od paru dobrych lat. W Polsce kawowego robi m.in. Kormoran i Widawa, mlecznego - AleBrowar. My jako pierwsi zrobiliśmy prawie rok temu połączenie tych dwóch, teraz wraca ;) Dostaniesz tu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BrowarOlimp: pralinka mówisz? :-) spoko a przetestowaliście to? :P Np. aromat kawowy w dużej ilości lub cynamon lub imbir powoduje że potrawa, produkt robi się zwyczajnie gorzki czyli jest jakiś punkt przegięcia. I ten czekoladowy słód. Mam nadzieję że gorycz będzie od chmielu :P:P Tak se kombinuję z ciekawości. Ja tam się nie znam
@zachwiej: wpadnij za dwa tygodnie po drodze na świeże z tanka :P

@Kaethax: racja, o Przewrocie nie wspomniałem, a sumie wart wymienienia ;)

@oko_strusia: w sklepach za najwcześniej 7-8 tygodni.

@axis_mundi: testowaliśmy i to sporo, zresztą poprzednia warka na dużą skalę nie miała procentowo dużo mniej kawy. Od równoważenia goryczy od kawy będzie laktoza, goryczka chmielowa z tych zbalansowanych - generalnie piwo nie należy do specjalnie gorzkich, od