Wpis z mikrobloga

W #lodz jadąc 6 sierpnia i przecinając piotrkowską mam pierwszeństwo, a zostałem zlinczowany przez rowerzystów i rikszarzy, źe niby deptak, źe co ja robię. Co za ludzie, a źeby ich tam kiedyś ktoś potrącił, pewni swego, że nie ich wina zdziwią sie jak przyjedzie policja.

##!$%@? #podludzie
  • 14
@Kyliesom: zbliżasz się do skrzyżowania, obojętnie czy z pierwszeństwem, należy zachować ostrożność.. wiedząc, że jest to deptak osobiście zatrzymuje się i rozglądam, życie moje na rowerze i zdrowie innych ważniejsze niż 2 sekundy które bym zaoszczędził. no ale każdy ma swoje priorytety (((( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ShpxLbh: Ależ ja tak robię, tam jest za dużo pieszych, żebym jechał na pałę. Puszczam na pierwszym przejściu, potem na drugim i właśnie puszczając na drugim przejściu musiałem stanąć na środku deptaka. Piesi mają pierwszeństwo, a rowerzysta - nie. Musi czekać. I właśnie o to zostałem de facto #!$%@? - że puszczam pieszych.
@Kyliesom: kumam, no ja z takich sytuacji po prostu się śmieje. delikatny uśmiech i odjeżdżam. śmieszą mnie nerwy ludzi, obojętnie czy w słusznej sprawie czy nie, wystarczy się uśmiechnąć, przeprosić i pojechać dalej. Tak to robie. English Stajl.
@Kyliesom: @ShpxLbh: No i prawidłowo że #!$%@? bo nie miałeś pierwszeństwa. 6 sierpnia to "strefa zamieszkania" (masz znak na wjeździe) , jadąc na Piotrkowską włączasz się do ruchu - jedziesz z drogi podporządkowanej.
@Kyliesom: a przepraszam, jednak masz racje - teraz na street view zobaczył że jest pierwszeństwo tylko jakoś dziwnie ustawione wcześnie nie przy piotrkowskiej (myślałem że jest tylko ten znak po lewo o końcu strefy)
@Radus: No ja za pierwszym razem jak otworzyli po remoncie to nawet nie zauważyłem tego znaku z pierwszeństwem, jest dziwnie schowany. Ale ten na piotrkowskiej jest widoczny jak byk, nie wiem co ci rowerzyści sobie myślą przecinając 6 sierpnia bez patrzenia. Ja osobiście bym się bał, ale ja patrzę na znaki.
@Radus: A na street view są nieaktualne zdjęcia, przed remontem, więc przejdę się jeszcze dziś i przestudiuje nie tylko znaki ale i wszystkie tabliczki pod nimi, może nawet popytam jakiś przechodzący patrol policji co sądzą. Wole mieć pewność.
@czlapka: Wątpię. 6 sierpnia zawsze była z pierwszeństwem, ba, prawie wszystkie przecinające piotrkowską są z pierwszeństwem, a rowerzyści i tak przecinają ją nawet bez patrzenia. Koleś dzisiaj do mnie krzyczy - panie tu jest deptak. To się drę, że pieszych przepuszczam a ty jesteś na rowerze. Pokazał mi fakera i #!$%@?ł. Takim ludziom nie przetłumaczysz.
@Kyliesom: Dobra przecinające to tam jeszcze, chociaz jak woonerf będzie też na Traugutta to to też się pewnie zmieni. Mi w sumie o samą Piotrkowską chodzi. Służby, politycy, ochrona, taksówki, dostawy w nieregulaminowych godzinach. Mam nadzieję, że władze wreszcie będą mieć jaja i zrobią z Pietryny chociaż coś w podobie deptaka