Wpis z mikrobloga

@kamilspl: w tej kartce chodzi tylko o szybkie sprawdzanie czy tranzystor jest sprawny. 0.5V ok ma miernik pokazać na wskazanych złączach. Ale kartka za chwile poleci, bo na stole leży prawie skończony tester elementów :3
@Recydywa: Gratulacje. Ja właśnie buduje moje. Tylko że to w zamysle bardziej stolarnio-warsztat ale z nastaiweniem na czystość i "pokojowe" warunki :) Jeszcze trochę wody upłynie zanim skończe, ale będzie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°) (też się wtedy pochwale, a co ;P)
@Maxxtom: no monitor to tylko taki ficzer do szybkiego rzutu oka na jakiś schemat itp. Nie korzystam z niego "normalnie"

@Piotr_Rupik: jeden to najczęstsza konstrukcja zasilacza warsztatowego, który się pojawia na elektrodzie, a drugi to zwykły prostownik 12v do zasilenia wkrętarki, ładowania akumulatorów itp.
@Recydywa: Z tego co widzę to budujesz "uniwersalny tester elementów elektronicznych". Świetna sprawa, sam zrobiłem jakieś 2 miechy temu i korzystam z tego chyba częściej niż z multimetru.

Protip kup obudowę Z-7A, wystarczy wyciąć miejsca na wkręty, a dzięki temu, że bateria 9V z konektorem rozpycha obudowę całość się ładnie klinuje mimo braku zatrzasków.

EDIT: teraz zauważyłem, że pochwaliłeś się w komentarzu
Aha i zrób jakieś mega rozbudowane złącze żeby wszystko łatwo testować. I daj 2 piny na jakieś blaszki najlepiej pozłacane, żeby np. mierzyć nowe rezystory bez wyginania nózek. Jak nie wiesz o co chodzi to ci dam zdjęcie mojego konektora (brzydki ale wygodny).
@Recydywa: Mam pytanko, pamiętasz może gdzie kupowałeś to biurko/stół? Bo szukam czegoś dużego pod komputer i mały warszat ale nie mogę znaleźć nic ciekawego, a Twoje wydaje sie duże.