Wpis z mikrobloga

Wybrałem się dziś na obchody Święta Wojska Polskiego. Poniżej zamieszczam nagrania i polecam obejrzeć, znów napracowałem się przy zdjęciach i montażu. A co do samego wojska... no cóż... Stan polskiego wojska jest tragiczny i zacofany. Wojsko wciąż jest wyposażone stare, pokomunistyczne wozy, jeszcze ze związku radzieckiego. Zastanówcie się - czy tym sprzętem mamy jakiekolwiek szanse na obronę kraju? To już bosonodzy talibowie mają lepsze uzbrojenie! A tutaj moje materiały:

Wersja z komentarzem Andrzeja Pochylskiego, z wyciszonym tłem: https://www.youtube.com/watch?v=rPpBf-saBk4

Wersja bez komentarza, z surowym audio, gdzie nawet rozmawiam z żołnierzami: https://www.youtube.com/watch?v=pWizyrMYTCU

Nie muszę chyba dodawać, że lokalni dziennikarze totalnie olali temat i tylko ja (jako jedyny!) kręciłem video jak te wozy bojowe jeździły po białostockim rynku?

#bialystok #wojsko #zolnierze #armia #swietowojskapolskiego
  • 15
@Axelio: Sporo jest takich wozów, ale w stosunku do armii Ukrainy to jesteśmy lata świetlne do przodu technologicznie.

Masz Rosomaki, f16, teraz będą wymieniane chyba praktycznie wszystkie ciężarówki w wojsku no nowe, leopardy mamy które po lekkim unowocześnieniu będą na poziomie bardzo wysokim, mamy twardych sporo, one nie są aż takie #!$%@?, dużo się zmienia w naszej armii, nie mamy armii jak niemcy, ale na wschód od niemiec w Europie nikt
@Axelio: no niestety, za małym krajem jesteśmy, byle niemcy mają od nas kawal ludu więcej a co dopiero ruscy, sami sobie nie poradzimy, nie jesteśmy państwem Izrael, gdzie pare milionów mieszkańców przetrwa w starciu z kilkukrotnie przynajmniej większymi przeciwnikami, aż takiej przewagi technologicznej nie będziemy mieć
@Axelio: Plox.

No to niech je obali argumentami.


Jedyny argument na temat wojska jaki podaje Twój kumpel to kompletnie z dupy wyciągnięty tekst o słabej jakości umundurowania, powtarzany zresztą parę razy. Co tu obalać niby?

Większość wywodu to bełkot i powtarzanie "mundury też są złe". Ma też kłopoty z dość podstawowymi kwestiami - i nie są to przejęzyczenia, bo powtarzał to kilka razy:

BRDMy to nie są transportery opancerzone. Serio. I