Wpis z mikrobloga

Miałem okazję pobawić się dziś w trapera-odkrywcę. Miałem do załatwienia sprawę w Sokółce - mieścina pewnie ze 20 tys mieszkańców, czyli nie taka mała. Ma centrum, koścół, ratusz, do tego ze sto ulic, a może i więcej. Po drodze padł mi telefon - z nawigacja itd. Na szczęście pamiętałem adres: ul Kolejowa 25. Oczywiście najprościej byłoby zapytać kogoś o drogę - ale to by ublizyło mojej samczej naturze.

Pierwszą ulicą po wjeździe, była ul. Mickiewicza. Wiadomo że ul. Mickiewicza musi prowadzić do centrum. Tak jest w każdym polskim mieście. Miasto zagęściło się. Po jakimś czasie dojechałem do głównego skrzyżowania - ul. Piłsudskiego i 3-go maja. Skąd wiedziałem że jest "główne"?. Przecież skrzyżowanie tych ulic to ścisłe centrum każdego polskiego miasta. Widział ktoś kiedyś ul. Piłsudskiego,albo 3go maja na peryferiach? :] Wiadomo że nie. Jechałem dalej, już powoli wyjeżdżając. Czekałem na tory, które przecinają w poprzek każde polskie miasto. W końcu pojawiły się, a wiadomo przecież że w kazdym polskim mieście, ulica Kolejowa biegnie wzdłuż torów. Wzdłuż, a nie w poprzek. Wykonałem 2-3 skręty na ślepo i voilà, jestem na ul. Kolejowej. Znalezienie właściwego numeru było oczywiście formalnością.

Poproszę o przynanie jednogwiazdkowej odznaki harcerskiej w sprawności terenoznawczej (ʘʘ)

#coolstory
  • 64
@irecky: oj z tym że w każdym polskim mieście tak jest to przesadziles, u mnie główne skrzyżowanie to Wyszyńskiego I Starzyńskiego :P a 3 maja jest kilka ulic dalej. No ale plusik bo fajna historia :D
@irecky: u mnie w mieście Mickiewicza nie prowadzi do centrum (to mała uliczka osiedlowa) a Kolejowa leci pod skosem do torów. Ale za to kończy się przy Dworcu PKP :D więc plus, bo drogą dedukcji dałoby się dotrzeć ;)
@irecky: Mickiewicza nie jest przy wjeździe w moim mieście. Ale prowadzi do centrum i krzyżuje się z Piłsudskiego, a ta z 3-go Maja (choć nie jest to główne skrzyżowanie, 3-go Maja to deptak). Ale racja- jest to ścisłe centrum miasta. W każdym razie idąc 3-go Maja na wprost ulica zmieni nazwę, ale po jakimś kilometrze przetną ją tory - wzdłuż których jest Kolejowa.
@trebor90: spojrzałem na swoją trasę i faktycznie to było 1ego a nie 3ciego, ciekawe że kawałek dalej był rozjazd: W lewo 1-go maja a w prawo 3-ciego. Można by się w tym doszukać ukrytych podtekstów :]