Wpis z mikrobloga

@animuss: w sumie fakt, tym bardziej, że na wsi jest tylko jedna dziewczyna która mnie interesuje.

@snx: Bardzo trudno, ledwo zacząłem. Na dodatek wybrałem promotora który ma wszystko w dupie, zero wsparcia.
@animuss: Firewalle, szczegółów narazie nie zdradzam ;)

@gucias: U mnie podobnie, trochę materiałów mam, do skłdania tego motywacji nieco brakuje. Badania jakieś przydałyby się(opóźnienia, przepustowość w zależności od ilości i poziomu reguł).
@animuss: Muszę zrobić system wspomagający zarządzenie dokumentami z wykorzystaniem standardu xml. Może polecisz jakąś bazę danych do przechowywania danych xml. Chciałem coś z mssql, ale nie mogę znaleźć dobrego hosta.
@gucias: a musi być zdalna? zależy do czego potrzebujesz tę bazę. Dane xml to ogólne pojęcie, małe, duże? do małych użyj sqlite i na potrzeby pracy będzie perfect
@animuss: Chciałem żeby była zdalna. Właśnie brałem pod uwagę sqllite, mam zamiar napisać jeszcze o mssql i bazach ibm, bo mają jakieś wsparcie dla xml. Nie miałbyś nic przeciwko gdybym pisał do Ciebie w razie jakichś wątpliwości? :)
@gucias: wiesz musisz być bardzo pragmatyczny w tym zawodzie. Nie ma co wytaczać wielkiego działa o możliwościach które nie sa potrzebne. Jeśli lokalna wystarczy to jest luz, można dołozyć ewentualnie jakąś synchronizację do zapasowego hosta (prosta rzecz, skrypt). Poza tym mysql nada się na pewno, co znaczy że nie możesz znaleźć dobrego hosta? jasne pisz, lubię rozważać tego typu rzeczy
@animuss: początkowo chciałem użyć mssql i pójść na łatwiznę znajdując hosting oferujący jego obsługę, ale chyba faktycznie skoncentruję się na sqlite, a z tym czy zdalny lub lokalny to jeszcze otwarta sprawa.
@animuss: Nie wiem. Promotor udzielał mi rad typu: "użyj javy bo coś tam" i między innymi wspominał o zdalnej bazie danych. Wtedy na wszystko się zgadzałem, bo myślałem, że wie co mówi :) Ostateczna decyzja należy do mnie, więc wszystko jest jeszcze sprawą otwartą.