Wpis z mikrobloga

@morbidtroll: @zakowskijan72:

Jeśli jesteś za tym, aby nie istniały obowiązkowe podatki, tylko dobrowolne datki. A zatem na przykładzie Polski kilkanaście milionów pracujących obywateli mogłoby przekazywać według swojego uznania kwoty na drogi, na inne strategicznie sektory m.in. energetyczny. Kto ma obracać tymi pieniędzmi? Jesteś za rozrostem biurokracji. Pomijam już fakt, że większość Polaków nie wydała by grosza na drogę, za to z chęcią by z niej korzystała, więc bardzo głupi pomysł.
Jeśli jesteś za tym, aby nie istniały obowiązkowe podatki, tylko dobrowolne datki.


[...]


kilkanaście milionów pracujących obywateli mogłoby przekazywać według swojego uznania kwoty na drogi, na inne strategicznie sektory m.in. energetyczny

@Luka_Wars: Nie wiem co Ty bierzesz, ale odstaw to.

Jakie "dobrowolne datki"? Co to jest? Zbiórka na tacę w kościele? Jakie "według swego uznania"? To nie festyn ani zbiórka charytatywna.

Za "drogi publiczne" odpowiada państwo. Opłatę na te drogi płacisz,
@Luka_Wars:

1. Jakie dobrowolne datki? Ja tu widzę tylko że facet nie chce aby zabierano mu to co zarobił, powiedzmy zarobił se 3000 zł i mu dochodowy podatek zabiera jakieś 1000 zł powiedzmy. No i ma dwa tysiaczki na wydanie na co chce. Ten podatek jest niesprawiedliwy ponieważ dyskryminuje on osoby które mają prace lepiej płatną. Tymczasem sprawiedliwy byłby podatek równy, np powiedzmy 500 zł (za to że jego państwo daje
@NoLajf: Ty tak na serio? Powtórzyłeś po mnie zdanie jako kontrargument, a następnie napisałeś, że ten sam argument jest chybiony. Dyskusja - robisz to źle.

@zakowskijan72: To nie kwestia używek, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że dobrowolność opłat na dany cel jest sensowna? Napisałem o drogach publicznych, a ty jak było tobie wygodnie - o autostradach, na których obowiązują opłaty. Ile mamy w Polsce autostrad? Jesteś
@zakowskijan72: Do czego ty się odniosłeś? Czy wiesz na jakiej zasadzie funkcjonują autostrady w Polsce i w jaki sposób są finansowane? Co to za argument '' jak bogaty będzie chciał to będzie podróżował autostradami''? Edukuj się chłopie, bo w głowie pustka.

Podstawowe pytanie, o jakich pieniądzach mówi Williams. Wyrwałeś się do odpowiedzi, ale nie masz sensownego wytłumaczenia.