Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, jako że ostatnie zrobiłem małe #rozdajo #zadarmo dla użytkownika @koker w związku z jego małym problemem związanym z telewizją opisanym tutaj i potem ładnie podziękował za #wykopaczka na mikro tutaj co mi się bardzo podobało, chciałbym zaoferować wszystkim użytkownikom mikro swoją pomoc gdybym mieli problem z telewizją.

Zajmuję się telewizją już od paru ładnych lat. Moim głównym zadaniem w firmie jest projektowanie sieci telewizyjnych dla małych, dużych jak i bardzo dużych budynków oraz przerabianiu istniejących instalacji. Zajmujemy się też wykonawstwem takich instalacji jak i doradztwo w przypadku kiedy ktoś lub jakaś firma ma problem związany z telewizją (słowo 'telewizja' jest słowem ogólnym - wszystko co z tym związane ) Wpadłem więc na taki mały pomysł żeby pomóc ewentualnie komuś kto nie może sobie poradzić z jakimś problemem związanym z odbiorem sygnału telewizyjnego / radiowego / satelitarnego / DAB / .

Przez wiele lat tworzyliśmy sieci telewizyjne AIZ jak i sieci telewizji kablowej. Firmy takie jak UPC, Aster, Vectra, Multimedia, Volta, Jarsat, Bialnet, M-bit, Tiwis od wielu lat są naszymi odbiorcami jeśli chodzi o sprzęt do tworzenia takich sieci. Nasza firma jest na rynku od 60 lat więc mamy w tym wszystkim bardzo duże doświadczenie. Zajmujemy się też sieciami HFC ale to chyba nie temat na mikro - a może ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc Mirki, jeśli macie jakieś pytania dotyczące jakiegoś problemu, piszcie śmiało, chętnie odpowiem .

Pozwolę sobie dodać tag #poradatv który już jest dodany u mnie do obserwowanych. :)

#telewizja #naziemnatelewizjacyfrowa #naziemna #satelita #dvbt #dvbs #dvb #upc #vectra #multimedia #antena #kablowka #pomoc #pytanie #telewizory

PS. @kokero zgadłeś gdzie : )
Pobierz kamikaze_ - Cześć Mirki, jako że ostatnie zrobiłem małe #rozdajo #zadarmo dla użytkow...
źródło: comment_toZ61bA8BhJUu6gLlQqpt4adgOgQkYw0.jpg
  • 33
@kamikaze_: mam sobie taką antenę:

http://www.krupapiotr.pl/sprzet/?34,antena-digit-max-hd-telkom-telmor&PHPSESSID=1d577498443d4ed65aca0140e312643e

I telewizor. Pomiędzy TV a anteną lezy sobie triset 113 żelowany i on zostaje.

Chciałbym puścić drugi kabel w inną część domu do drugiego tv (na razie będzie rezystor terminator bo tv nie ma jeszcze).

ALE

zasilanie chciałbym, żeby nie było przy końcu z żadnego punktów.

Więc potrzebuję zestawu:

-symetryzator albo wzmacniacz do środka anteny (obecny jest podejrzewany o bycie spalonym)

-wzmacniacz, jeśli powyżej będzie
@kamikaze_ Chodzi mi np Arris cm550b, jak się tym administruje, czy mogę szponcić coś w panelu? na jakiej zasadzie autentykuje się on w sieci? czy łaczy się np do konkretnego koncentratora czy w całym mieście będzie działał? co się stanie jak do kablówki podłącze 220V, spale wam coś?
@Felonious_Gru: Przy 20 km od raszyna możesz mieć problem, pytanie jakie jest ukrztałtowenie terenu. Możesz mieć sygnał przesterowany lub za mały. Chcesz zamontować zasilacz przed rozgałęźnikiem ? tak Ci wygodniej ? Wszyscy zawsze mówią ze wygodniej im jest zamontowac zasilacz przy jednym z telewizorów. Wystarczy Ci wtedy rozgałęźnik który przepuści Ci składową stałą tylko z jednej lini a na druga nie przepuści zasilania. To fak, Plytka czyli Zespół Łączący PAD-820 nie
@kamikaze_: Problemu nie będzie, bo już działało kiedyś aż za dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie dvbt to zbawienie, bo wczesniej właśnie jeden kanał szedł bardzo ładnie i dawał duchy na sąsiednich, a drugi był zaszumiony fest bo ledwo docierał. A teraz AGC i korekta błędów w tunerach działają cuda i już nie trzeba aż takiej uwagi do intalacji antenowej przykładać
@kamikaze_: zaislanie może być na jednej z odnóg, bo w sumie mój kabel będzie szedł obok szafki ze switchem i tam mogę schować dodatkową kostkę. Chodzi o to, żeby na końcach nie było cudowania, bo raz, że ojciec ma manię wyłączania zasilaczy, a dwa, że jakimś cudem ( ͡° ͜ʖ ͡°) często urrywają się przewody od typowych separatorów.
@Felonious_Gru: Pytanie jest tez jaki separator, bo są separatory które maja po prostu przylutowane kabelki do płytki a są też takie które maja pętelke na kebelku przy wtyku wewnątrz tej małej obudowy i wtedy nie da sie urwać kabelka z płytki.