Wpis z mikrobloga

@donmuchito1992: Daenerys Wiśniewska, pierwsza tego imienia, królowa Inowrocławia, królowa Kujawiaków i pierwszych pensjonariuszy, Lord Regent Siedmiu Sanatoriów, Obrońca Solanek, Khaleesi Wielkich Pól Rzepaku, Wyzwolicielka z Nadciśnienia, Matka Tężni.
  • Odpowiedz
Wydawało mi się, że w Polsce nie można nadawać imion od czapy. Rozumiem jeszcze Dżastina, czy inne Vanessy, ale Daenerys raczejw żadnym normalnym języku nie istnieje.


@MamNaImiePszemek: Jak na moje to Daenerys jest o niebo lepszym imieniem od Dżesiki, Dżenifer i inne tego typu spolszczone kwiatki. Drugą stroną medalu są te wszystkie Julki, Amelki itp. I potem w klasie jest 5 Julii, 3 Amelie. Podobnie zresztą jak za moich czasów w
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: No nie wiem. Z jednej strony śmiech, że cebula, bo obciach dać imię niezgodne z przyjętymi polskimi standardami, a z drugiej to w USA to jakie chcesz imię możesz nadać swojej pociesze, jesli nie jest obraźliwe itp. Czyli może cebula, że się ktoś śmieje, że imię się nie wpisuje w polskie standardy imiennictwa? Wyobraź sobie jak w np. X-tym wieku ludzie zaczęli nazywać dzieci Eryk, Juliusz czy Karolina i cebulaki
  • Odpowiedz
@Dare: Lena do niedawna przez krótki czas była szalenie popularna, teraz już rodzice trochę przystopowali z jej nadawaniem. I tak nie jest to pełnoprawne imię w języku polskim, tak samo jak Pola, która teraz zdobywa coraz większą popularność. Amelia też już powoli zaczyna spadać w rankingu nadawalności, a nie że zaczyna się pojawiać. :) Teraz jest ogólnie moda na retro imiona: Zofia, Helena, Franciszek, Antoni, itp.
  • Odpowiedz
właśnie sie zastanawiam czy to imię w gazecie jest juz oficjalne po wizycie w usc czy tez tylko rodzice podali w szpitalu wstępnie (i jeszcze w usc nie byli).


@eaxene: no, tytuł notki w gazecie jest "Zanotowane w USC"... :) Więc chyba jednak oficjalnie w Polsce mamy małą Daenerys :D
  • Odpowiedz