Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do mojego starego wątku ( http://www.wykop.pl/wpis/8523574/ma-ktos-jakies-doswiadczenie-z-kontuzjami-ramienia/ ). Był lekarz rodzinny -> ortopeda miesiąc temu -> dziś usg ramienia.

I tak ortopeda wysłał na usg i powiedziął żęby zrobić przerwę pół roczną. Ale tak się złożyło, że dużo pracowałem i praktycznie mnie ręka już nie bolała. Toteż dalej chodziłem raz na tydzień się poruszać. Dziś dostałem usg z takim opisem:

"Opis badania usg stawu ramieniowego lewego.

W miejscu wskazywanym jako najbardziej bolesne w obrębie głowy bocznej mięśnia trójgłowego ramienia stwierdza się niewielkie przerwania strun ścięgnistych z tworzącymi się bliznami łącznotkankowymi, zbiorników wolnego płynu nie obserwuje się, ruch pozostałych włókien mieśniowych zachowany."

Czyli do żadnego zerwania nie doszło. Ostatni raz ręka mnie bolała ze 3 tyg temu na boulderze więc jest dobrze.

Toteż obecnie zastanawiam się jakie butki sobie kupić bo moje obecne lada dzień sie rozlecą. Wiec co teoretycznie moze wchodzic w gre : solutiony, miury vcs, 5.10 anasazi vcs. Na 8a.pl sa promocje, i ciekawe cene maja 5.10 arrowhead i anasazi.

Ogólnie wolałbym buty bardziej niepozorne niz rzucajace sie w oczy. I z drugiej strony zeby mozna je bylo zajezdzac na panelu na boulderkach, a niestety lewa noge cos slabo stawiam bo znowu to tylko lewy but dziurawy.. Wiec moze jednak cos tanszego? Ktos, cos?

Wolam zaangazowanych w tamten watek: @uysy , @Ineptus

#wspinaczka
  • 9
@cicho_tam: jak chcesz tanie i dobre to Rock Pillarsy Ozony. Miury to jak ostro na Jurę (sznurowane są inne), Solutiony to jak trudne drogi i przewieszenia (albo Scarpy Instinct VS bo podobo lepsze) a 5.10 będą gorsze na Jurę, ale np. w Tatry lepsze. Na panel to tylko Ozony, albo nawet tańsze i gorsze buty bo szkoda.
@bluehead: @baczus: o wlasnie, caly ten metlik mam przez to ze ostatnio uzywalem szajskich 5.10 rouge ktore bylo troszke przy duze wiec mogle zapomniec o dobrym staniu.. A patrzac na ludzi robiacych podobne baldy to widze ogromny rozstrzał. Najlepiej zeby to byl but tani aby nie bylo go szkoda ale zeby tez stanal na malusim stopienku i jakos piete tez by mogl haczyc:). No ale jak zawsze nie mozna miec
@cicho_tam: Miury są bardzo charakterystyczne - mają wąski czubek, dzięki czemu można fajnie stawać w jurajskich dziurkach. Ozony są tanie, idzie je kupić za mniej niż 300 zł, czyli 1,5 raza mniej niż miury. Pięta w ozonach jest na prawdę ok. Na małych stopniach lepiej stać będą twardsze buty, ale to też zależy od zawodnika.

Mimo wszystko ja zastosowałbym się do zasady MKM - mierzyć k.. mierzyć, najlepiej w dobrym sklepie
@LOGlN: Spojrze na nie. Planuje tez pojsc do jakiegos stacjonarnego sklepu popatrzec i pozakladac, a noz trafi sie ktos w miare ogarniety i cos poradzi. A podklejanie nie wchodzi w gre, bo oprocz dziur sa za luzne. Ozony tez wezme pod uwage i to powzniej
  • 0
@baczus: Mam w planach pojsc w tym tyg do alpin sklepu wiec tam jest gdzie mierzyc. W tamtym roku rozwazalem ozony ale stw ze wezme sobie wygodniejsze 5.10 i wyszedlem na tym kiepsko. Wiec jest to dobra mysl